ورزشی

کعبی: بازیکنان جوان خیلی می‌توانند به تیم ملی کمک کنند/ با خیال راحت می‌توانیم به جام جهانی صعود کنیم

۰۷:۲۶ – ۰۴ فروردين ۱۴۰۳ ۸۶۹۶۴۱۱ ۰۷:۲۶ – ۰۴ فروردين ۱۴۰۳ ۸۶۹۶۴۱۱ ورزشی فوتبال و فوتسال نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF کعبی: بازیکنان جوان خیلی می‌توانند به تیم ملی کمک کنند/ با خیال راحت می‌توانیم به جام جهانی صعود کنیم کعبی: بازیکنان جوان خیلی می‌توانند به تیم ملی کمک کنند/ با خیال راحت می‌توانیم به جام جهانی صعود کنیم ورزشی فوتبال و فوتسال نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF

مدافع سابق تیم ملی فوتبال گفت: بازیکنان جوانی که به تیم ملی اضافه شدند خیلی می‌توانند به این تیم کمک کنند.

حسین کعبی مدافع سابق تیم ملی فوتبال درباره ارزیابی اش از برد ایران برابر تیم ترکمنستان در مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ اظهار کرد: بازیکنان ما به خوبی از فرصت هایشان در دقایق ابتدایی استفاده کردند و ۲ گل زدند و فضا را در ۹۰ دقیقه برای خودشان فراهم کردند و توانستند ۳ گل دیگر هم بزنند. به نظرم ترکمنستان تیمی نبود که بتواند برای تیم ملی دردسر ساز شود. بعد از اتفاقاتی که برای تیم ملی رخ داد، ملی پوشان برابر ترکمنستان خیلی خوب بازی کردند و توانستند ۳ امتیاز بگیرند.

فضای تیم ملی با حضور باتجربه ها و جوانان خیلی خوب شده است

او افزود: بازی با ترکمنستان تجربه خوبی برای بازیکنان جوان دعوت شده به تیم ملی بود. به نظرم فضا برای جوانان فراهم شده که خودشان را در لیگ برتر نشان بدهند تا به تیم ملی دعوت شوند. اکنون فضای تیم ملی با حضور باتجربه‌ها و جوانان خیلی خوب شده است.

صالح حردانی در سمت راست فوق العاده بازی کرد

کعبی درباره اینکه عملکرد بازیکنان جوان تیم ملی برابر تیم ترکمنستان چطور بود، گفت: صددرصد بازیکن جوانی که در لیگ برتر انگیزه داشته است، مطمئن باشید با همان انگیزه وارد تیم ملی می‌شود و توانش را می‌گذارد. بازیکنان جوانی که برابر ترکمنستان بازی کردند به خاطر عملکرد خوبشان در لیگ برتر به تیم ملی دعوت شدند. صالح حردانی در سمت راست فوق العاده بازی کرد و اگر به این بازیکن میدان بدهند، او بیشتر می‌تواند خودش را نشان بدهد. حردانی از لحاظ قدرت فوتبالی و توانی که در استقلال می‌گذارد و قبلا هم با من در فولاد بوده است، می‌تواند خیلی پیشرفت کند و به تیم ملی کمک کند.

او افزود: بازیکنان جوانی که به تیم ملی اضافه شدند خیلی می‌توانند به این تیم کمک کنند. مربیان تیم ملی به نتیجه رسیدند که نیاز است تا از بازیکنان جوان استفاده کنند و اکنون این اتفاق افتاد.

باید نظر تماشاگران را برای حمایت از تیم ملی جلب کنیم

مدافع سابق تیم ملی فوتبال درباره اظهارات قلعه نویی مبنی بر اینکه حضور تماشاگران زیاد در ورزشگاه آزادی نشان دهنده رضایت آنها از نتایج تیم ملی در جام ملت‌های آسیا دارد، گفت: من با تمام احترامی که برای همه مربیان قائل هستم، به عنوان کارشناس و مربی تعصب خاصی روی تیم ملی دارم و هیچ وقت نمی‌توانم بگویم که بعضی‌ها شاکی و ناراحت هستند. اکنون اتفاقی که در جام ملت‌های آسیا رخ داده را دور بیندازیم و در مورد آن بازی‌ها نباید فکر و قضاوت کنیم، چون آن بازی‌ها تمام شد و ما حذف شدیم. باید فکر و ذکرمان را بگذاریم که چه کار کنیم تا مردم به ورزشگاه بیایند تا تیم ملی را حمایت کنند. دیگر ما نمی‌توانیم به عقب برگردیم و جام قهرمانی را از قطر بگیریم و اتفاقی افتاده که تمام شده است. اکنون باید کاری کنیم که نظر تماشاگران را برای حضور در ورزشگاه آزادی جلب کنیم و اقداماتی انجام بدهیم که بازیکنان انگیزه شان را بیشتر کنند.

بازیکنانی در داخل و خارج می توانند جای خالی آزمون را پر کنند

کعبی درباره اینکه سردار آزمون ۳ هفته دور از میادین فوتبال است و نبود او در تیم ملی تاثیرگذار است، گفت: به نظرم بازیکنان زیادی در تیم ملی داریم. همچنین بازیکنانی در داخل و خارج از ایران داریم که فوتبال خوبی انجام می‌دهند و آنها می‌توانند جایگزین‌های خوبی برای آزمون باشند. امیدوارم آزمون برگردد و سلامتی اش را به دست آورد و بتواند به تیم ملی دوباره خدمت کند.

بازی در چمن مصنوعی برابر ترکمنستان باعث مصدومیت بازیکنان می شود

او درباره اینکه بازی برگشت برابر تیم ترکمنستان در چمن مصنوعی را چطور می‌بیند، گفت: به نظرم ترکمنستان تیم خوب و گردن کلفتی است. این تیم روی زمین فوق العاده بازی می‌کند و گلر این تیم زمانی که می‌خواهد بازی را شروع کند بی نظیر است و در لیگ ما هم بیرانوند بازی با پایش خوب است. با وجود اینکه ترکمنستان ۵ گل از ایران خورد، اما تیم خطرناکی محسوب می‌شود. اگر آنجا چمن طبیعی باشد، تیم ملی کشورمان می‌تواند نتیجه بگیرد، اما چمن مصنوعی کارمان را سخت می‌کند و احتمال مصدومیت ملی پوشان وجود دارد. ان شا الله تیم ملی بتواند نتیجه مطلوبی بگیرد و بدون دغدغه‌ به جام جهانی صعود کند.

با هیچ امکاناتی هم می توانیم به راحتی به جام جهانی صعود کنیم

مدافع سابق تیم ملی فوتبال درباره اظهارات طارمی مبنی بر اینکه امکانات لازم را برای قهرمانی نداریم و از همین الان نمی‌شود صحبت از قطعی بودن صعود به جام جهانی حرف زد، گفت: زمان ما با زمان فعلی را نمی‌توانیم با هم مقایسه کنیم، چون اکنون ۸ تیم به جام جهانی صعود می‌کنند، اما در زمان ما از هر گروه یک تیم بالا می‌آمد. اگر ما دغدغه و استرس صعود داشته باشیم کار برای ما سخت‌تر می‌شود. به نظرم امسال صعود به جام جهانی راحت‌تر است. اگر هیچ امکاناتی هم نداشته باشیم با این بازیکنانی که داریم با خیال راحت می‌توانیم به این مسابقات راه یابیم.

کنعانی زادگان شرایط روحی و روانی خوبی دارد

کعبی درباره اینکه دبل کنعانی زادگان در بازی با ترکمنستان را چطور ارزیابی می‌کند، گفت: این موضوع به باهوشی بازیکن برمی گردد. کنعانی زادگان چند روز پیش هم در پرسپولیس گل زده و شرایط روحی و روانی و بدنی اش خوب بوده است. هر کسی که گل می‌زند برای منافع تیم ملی این کار را می‌کند و فرقی نمی‌کند مهاجم یا مدافع گل بزند و خدمت به تیم ملی است.

باشگاه خبرنگاران جوان ورزشی فوتبال و فوتسال

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا