ورزشی

کمپین فلسطینی‌ها برای اخراج اسرائیل از المپیک پاریس

۰۹:۴۵ – ۰۲ بهمن ۱۴۰۲ ۸۶۵۰۷۹۵ ۰۹:۴۵ – ۰۲ بهمن ۱۴۰۲ ۸۶۵۰۷۹۵ ورزشی سایر حوزه ها نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF کمپین فلسطینی‌ها برای اخراج اسرائیل از المپیک پاریس کمپین فلسطینی‌ها برای اخراج اسرائیل از المپیک پاریس ورزشی سایر حوزه ها نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF

باشگاه‌های ورزشی فلسطین با راه‌اندازی کمپین از کمیته بین‌المللی المپیک خواستند اسرائیل را از المپیک پاریس حذف کند.

بیش از ۳۰۰ باشگاه ورزشی فلسطینی و تعدادی از سازمان‌های جامعه مدنی کمپینی را آغاز کرده و از کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) خواسته‌اند تا اسرائیل را از بازی‌های المپیک پاریس حذف کند.

این کمپین توسط تیم‌های فلسطینی در فوتبال، بسکتبال و والیبال با کشتن بیش از ۲۴ هزار فلسطینی توسط اسرائیل در غزه، که کارشناسان سازمان ملل آن را یک نسل‌کشی توصیف کرده‌اند، آغاز شد.

تخریب دفتر کمیته المپیک فلسطین در غزه و کشته شدن هانی المصدر مربی تیم فوتبال المپیک فلسطین از جمله مواردی بود که به این درخواست‌ها دامن زد. این کمپین در حالی انجام می‌شود که اسرائیل در دادگاه بین‌المللی به دلیل اتهامات نسل کشی، با پرونده‌ای که توسط آفریقای جنوبی مطرح شده و توسط نهاد‌های بین‌المللی مختلف حمایت می‌شود، با چالش‌های قانونی مواجه است.

درخواست فلسطینی‌ها با توجه به اقدامات قبلی کمیته بین المللی المپیک علیه روسیه مطرح شد و آن‌ها خواستار اجرای مداوم استاندارد‌ها شدند. کشتار ورزشکاران فلسطینی از جمله سعید عوده بازیکن ۱۶ ساله نیز توسط باشگاه‌های ورزشی فلسطین به عنوان بخشی از فراخوان اقدام خود با هدف اعمال فشار بر اسرائیل از طریق دیپلماسی ورزشی مورد تاکید قرار گرفته است.

بیش از ۲۰۰ ورزشکار ایرلندی به این گروه ملحق شده و خواستار تحقیق در مورد تبعیت اسرائیل از منشور المپیک شدند. فدراسیون جهانی هاکی نیز اخیراً اعلام کرد که اسرائیل از مسابقات قهرمانی به دلایل امنیتی حذف شده است.

منبع.فارس

باشگاه خبرنگاران جوان ورزشی سایر حوزه ها

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا