ورزشی

نکونام: برخی‌ها از عمد برای استقلال داستان درست می‌کنند که نتیجه نگیرد

۲۰:۴۲ – ۲۷ بهمن ۱۴۰۲ ۸۶۷۰۴۸۹ ۲۰:۴۲ – ۲۷ بهمن ۱۴۰۲ ۸۶۷۰۴۸۹ ورزشی فوتبال و فوتسال نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF نکونام: برخی‌ها از عمد برای استقلال داستان درست می‌کنند که نتیجه نگیرد نکونام: برخی‌ها از عمد برای استقلال داستان درست می‌کنند که نتیجه نگیرد ورزشی فوتبال و فوتسال نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF

سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران در پایان بازی با صنعت نفت آبادان در رابطه با مسائل مختلف تیم خود صحبت‌هایی را بیان کرد.

جواد نکونام پس از پیروزی یک بر صفر استقلال مقابل صنعت نفت گفت: اول از همه کسب ۳ امتیاز را به هواداران تبریک می‌گویم، جای آن‌ها خالی بود. به خاطر اینکه نه سیخ بسوزد و نه کباب، تیم ما را هم از حضور هواداران محروم کردند.

وی ادامه داد: خوشحالیم که بازی را توانستیم ببریم و ۳ امتیاز را به هواداران تقدیم می‌کنیم. تمام تلاش‌مان را کردیم که بازی خوبی انجام دهیم. می‌دانستیم برای تیمی که شرایط خوبی در جدول ندارد در نیم‌فصل دوم هر ۱۵ بازی مرگ و زندگی است. در نیمه دوم تغییر تاکتیک دادیم و توانستیم موقعیت گل ایجاد کنیم. در نیمه اول می‌توانستیم به گل برسیم و گل زودهنگامی که در نیمه دوم زدیم باعث شد موقعیت‌های دیگری به دست بیاوریم و بازی را با اختلاف ۲-۳ گل ببریم.

نکونام یادآور شد: بازی را سخت کردیم و در اواخر بازی حریف ما را تحت فشار گذاشت، ولی خداراشکر موقعیتی به آن‌ها ندادیم. در نیمه اول طبیعی بود که خیلی خوب نبودیم، ولی در نیمه دوم خوب بازی کردیم و توانستیم ببریم. باید ادامه دهیم و ببینیم در ادامه مسیر چه اتفاقی می‌افتد.

سرمربی استقلال در واکنش به این موضوع که تیمش در همه بازی‌های داخل خانه به پیروزی رسیده، ولی این آمار را در بازی‌های خارج از خانه ندارد، گفت: من به آمار توجهی ندارم. در هر بازی تلاش می‌کنیم که بهترین عملکرد را داشته باشیم، هر اتفاقی بیفتد شرایط خاص فوتبال است.

نکونام در واکنش به این موضوع که اختلافات ابتدای فصل، در حال حاضر و در شروع نیم فصل دوم هم ادامه پیدا کرده و باعث نگرانی هواداران شده است، خاطرنشان کرد: همه خسته شده‌اند و هیچ جانی برای ما نمانده است. به جای اینکه شمشیر به دست یاران خودمان بدهیم تا بروند بجنگند، شمشیر را از آن‌ها می‌گیریم و خودمان را خلع سلاح می‌کنیم. نیم‌فصل اول همین داستان بود و الان هم همین داستان است.

وی افزود: باز هم می‌گویم و تکرار می‌گویم که قطعاً دوست ندارند من نتیجه بگیرم و اگر شهامت داشته باشند می‌توانند بگویند بله ما نمی‌خواهیم نکونام نتیجه بگیرد. من به پشتیبانی تیمی که دارم زحمت می‌کشم و کارم را انجام می‌دهم و به برد و باخت نگاه نمی‌کنم. در فوتبال باید همه تیم‌ها لذت ببرند. ما آرامش نداریم و هر روز از قصد و عمد یک داستان برای ما درست می‌کنند. به یک بازیکن کمتر پول می‌دهند و به یکی دیگر بیشتر. قرارداد بازیکنان را درست نمی‌کنند و یک روز مانده به بازی‌ها قرارداد‌ها را امضا می‌کنند.

نکونام بدون نام بردن از فردی اظهار داشت: مشکلات ما مشخص است و هواداران می‌دانند این‌ها همه کار می‌کنند که تیم نتیجه نگیرد. من اول فصل گفتم و الان هم می‌گویم که هیچ چیزی فرق نکرده و همه جوره ما را اذیت می‌کنند و تحت فشار می‌گذارند الان هم یک آدم بی‌سروپا می‌آید و درباره نظرات من می‌خواهد حرف بزند. متأسفانه آنقدر می‌خواهند فوتبال را کوچک کنند که آدمی که معلوم نیست چه کسی است درباره صحبت‌های من حرف می‌زند. ایشان بیخود می‌کند که بخواهد جواب من را بدهد، اصلاً کی هست؟ همین که وجود نمی‌کند به کمپ و سمت رختکن بیاید معلوم است که چه کار می‌کند.

سرمربی استقلال گفت: این‌ها یکسری آدم هستند که دشمنی با من را به استقلال کشاندند. با من دشمنی دارید مشکلی ندارد و می‌توانیم از هم خوشمان نیاید، ولی باید با هم کار کنیم و استقلال موفق باشد. تلاش‌مان را می‌کنیم، ولی این کار‌ها واقعاً خسته کننده شده و نمی‌دانیم چه کار کنیم. چرا کسی الان درباره بازیکنانی که به تیم‌های دیگر دادند صحبت نمی‌کند؟ چرا کسی درباره سعید مهری صحبت نمی‌کند که جدا شده است؟ بیایند توضیح بدهند. درباره هر چیزی که دلشان بخواهد توضیح می‌دهند.

نکونام در پاسخ به این پرسش که اخطار‌هایی که بازیکنان استقلال گرفتند درست بود؟ گفت: زمانی که در فولاد بودم، با نساجی بازی داشتیم، بازی ۲ بر صفر برده را ۳ بر ۲ باختیم و مشخص بود که من باید ببازم. در آن بازی هم حسن اکرمی داور بود. امروز ۵ کارت گرفتیم و در صورتی که صحنه‌هایی را برای حریف نمی‌دید. صحبت‌کردن درباره آن بی‌فایده است. اینقدر مشکلات داریم که نمی‌توانیم برویم جایی جواب پس بدهیم. با همه داریم می‌جنگیم و داور هم روی آن؛ مشکلی نیست.

وی در پاسخ به این سوال که او هم از داور اخطار گرفت؟ خاطرنشان کرد: من جواب شما را نمی‌دهم، چون شما اطلاعات غلط در سایت می‌گذارید. شما چطور به دروغ می‌گویید که ما ۲۶ بازیکن داریم. شما الان ۲۷ بازیکن من را بشمارید اگر بودیم من همین جا خداحافظی می‌کنم و می‌روم. به مردم دروغ نگویید. وقتی به من می‌گویند بازیکنان لیست مازادت را نبر، امید و جوانان‌ات را هم نبر، ۲ بازیکن مصدوم داریم و ۲ بازیکن هم در تیم ملی داریم، چند نفر می‌شویم؟ آمار دروغ به مردم ندهید، اول فصل هم یک چیز اشتباه گفتید و مجبور به عذرخواهی شدید.

سرمربی استقلال در پاسخ به این سؤال که دو هفته بعد تیمش باید با سپاهان بازی کند، آیا دوست دارد که این تیم بازی‌های معوقه‌اش را انجام دهد و بعد با استقلال بازی کند؟ تصریح کرد: اینقدر مشکل داریم که فکرمان به این چیز‌ها نمی‌رسد. تمرکزمان روی کارمان است و اگر الان از اینجا بروم نمی‌دانم مشکل جدیدی برای ما درست می‌کنند یا نه، ولی چو فردا رسد فکر فردا کنیم.

نکونام در خصوص انتخاب سرپرست تیم یادآور شد: درباره سرپرست تیم صحبتی نکردیم و فعلاً آقای خواجه‌گیری کنار ما هستند و کار می‌کنند.

وی در پاسخ به این سؤال که صحت دارد که او گفته اورونوف را نمی‌خواهد، عنوان کرد: شما یک مصاحبه از من پیدا کنید که گفته‌ام این بازیکن را نمی‌خواهم.

نکونام در واکنش به اینکه گفته می‌شود در این خصوص ویسی از او پخش شده است، گفت: ویس ضبط کردن که کار اینهاست و مشکلی ندارد ویس من را بیرون بدهند و ببینیم چه کسی را می‌خواستیم یا نمی‌خواستیم. من گفتم ارونوف و دو بازیکن ایرانی را می‌خواهم و اگر می‌خواهید فقط یک بازیکن خارجی برای من بگیرید، نمی‌خواهید بگیرید؛ بله این را گفتم. من گفتم ارونوف و ۲ بازیکن ایرانی می‌خواهم که به کارم بیاید. بعد از آن دیدیم که ارونوف تصمیم گرفت به پرسپولیس برود.

سرمربی استقلال در خصوص اینکه بعد از پیوستن ماشاریپوف از جذب ارونوف منصرف شده است، تصریح کرد: ۶ ماه پیش و زمانی که ارونوف در بازی رفت نوبهار مقابل نساجی در لیگ قهرمانان بازی کرد، نامه زدم و گفتم این بازیکن را می‌خواهیم. پرس و جو کردیم که این بازیکن قرارداد ندارد و قراردادش هم ۲۰۰ هزار دلار در نوبهار بوده است، در صورتی که تا جام ملت‌ها این اتفاق نیفتاد. ماشاریپوف یک دفعه آزاد شد و ما این بازیکن را گرفتیم، ارونوف هم به درد ما می‌خورد در صورتی که ۲ بازیکن ایرانی هم می‌گرفتیم که بتوانیم با سیستمی که دوست داریم بازی کنیم. باید نسبت به بازیکنی که می‌گیرم سیستم تیم را بچینم. ما معضلی داریم که نمی‌دانیم چه کار باید انجام دهیم.

نکونام، در خصوص اینکه گفته می‌شود در خصوص پرونده امیرحسین حسین‌زاده پنجره استقلال دوباره بسته شده است، گفت: در خصوص این موضوع هیچ اطلاعی ندارم و این موضوع مربوط به مدیریت باشگاه می‌شود و مدیر باشگاه باید پیگیر آن باشد.

وی در واکنش به اینکه صحبت‌هایی که مبنی بر جدایی رضا میرزایی از استقلال مطرح شده است، خاطرنشان کرد: این بازیکن هنوز شرایط بازی پیدا نکرده تا ما بتوانیم تصمیم‌گیری کنیم. اگر بتواند زود به تیم اضافه شود شاید از او استفاده کنیم و اگر این اتفاق نیفتد به صورت قرضی یا دائمی انتقال پیدا می‌کند.

باشگاه خبرنگاران جوان ورزشی فوتبال و فوتسال

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا