ورزشی

نتایج هفته بیستم؛ پیروزی تراکتور و سپاهان و شکست ملوان

۲۲:۵۴ – ۲۳ اسفند ۱۴۰۲ ۸۶۹۰۴۰۳ ۲۲:۵۴ – ۲۳ اسفند ۱۴۰۲ ۸۶۹۰۴۰۳ ورزشی فوتبال و فوتسال نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF لیگ برتر فوتبال؛ نتایج هفته بیستم؛ پیروزی تراکتور و سپاهان و شکست ملوان نتایج هفته بیستم؛ پیروزی تراکتور و سپاهان و شکست ملوان ورزشی فوتبال و فوتسال نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF

هفته بیستم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور با پیروزی تیم‌های سپاهان اصفهان، تراکتور تبریز، مس رفسنجان و نساجی مازندران پیگیری شد.

امشب به جز دربی ۱۰۳ پایتخت، هفت دیدار دیگر هفته بیستم لیگ برتر هم برگزار شد که در مهمترین مسابقات، سپاهان و تراکتور پیروز شدند و ملوان شکست خورد.

آلومینیوم اراک یک – مس رفسنجان ۳

سفیدوسبزپوشان اراکی بعد از پذیرش ۲ شکست پیاپی و به خطر افتادن جایگاه‌شان در بین ۸ تیم برتر جدول، امشب در دیداری خانگی برابر مس رفسنجان قرار گرفتند؛ تیمی که با هدایت محرم نویدکیا در ۵ بازی اخیرش در لیگ برتر و جام حذفی شکست‌ناپذیر بود و به دنبال آن بود تا این روند درخشان را حفظ کند. از ساعت ۱۹ با قضاوت حسن اکرمی، نبرد شاگردان مجتبی حسینی و محرم نویدکیا به میزبانی ورزشگاه امام خمینی اراک آغاز شد.

شاگردان حسینی در تیم آلومینیوم بازی را تهاجمی آغاز کردند و به دنبال رسیدن به گل بودند. نارنجی‌پوشان در ادامه سعی داشتند تا بازی را به تعادل بکشند و نمایش نزدیک ۲ تیم باعث شد تا بازی تا دقیقه ۴۵ بدون گل دنبال شود. در وقت‌های تلف‌شده بود که نتیجه بازی تغییر کرد؛ به‌طوری‌که در دقیقه (۲+۴۵) محمدامین کاظمیان توانست گل اول آلومینیوم را به‌ثمر برساند، اما پیش از پایان نیمه نخست، مهدی ترکمان با شوتی دیدنی از روی ضربه ایستگاهی موفق شد گل تساوی را به‌ثمر برساند تا بازی با تساوی ۱-۱ در نیمه نخست به پایان برسد.

نارنجی‌پوشان بعد از گلزنی دیرهنگام در نیمه نخست، نیمه دوم را تهاجمی آغاز کردند و به دنبال رسیدن به گل‌های بیشتر بودند. منتظر محمد در دقیقه ۶۰ با شوت زیبای خود کامبک مسی‌ها را تکمیل کرد و ستاره عراقی‌ها در دقیقه ۸۳ یک گل زیبای دیگر به‌ثمر رساند تا بازی ۳ بر یک به سود مس رفسنجان به پایان برسد. مسی‌ها با این پیروزی، ۲۴ امتیازی شدند و در جایگاه دهم جدول قرار گرفتند. آلومینیوم اراک هم با پذیرش سومین شکست پیاپی، ۲۵ امتیازی ماند و در رتبه هشتم جدول جایگاه آنها تغییری نکرد. آلومینیوم در مسابقه بعدی‌اش روز یکشنبه بیست‌وهفتم اسفندماه میزبان نساجی مازندران است و مس رفسنجان هم در همان روز در دیداری خانگی باید به مصاف ذوب‌آهن اصفهان برود.

فولاد خوزستان یک – سپاهان اصفهان ۳

فولادی‌ها بعد از پذیرش شکست ۴ بر ۲ مقابل پرسپولیس، امشب در دیداری خانگی برابر دیگر مدعی کسب عنوان قهرمانی لیگ بیست‌وسوم قرار گرفتند. البته که سپاهان، نشانی از تیمِ بی‌رحم نیم‌فصل نخست ندارد و بعد از ۵ باخت پیاپی در لیگ برتر، شاگردان ژوزه مورایس با انگیزه جبران‌مافات و کسب ۳ امتیاز در مسیر بازگشت به کورس قهرمانی به اهواز سفر کرده بودند و امیدشان به شکست دادن فولاد بود تا بتوانند از شرایط بحرانی خارج شوند. با قضاوت وحید زمانی، نبرد ۲ تیم از ساعت ۱۹ به میزبانی ورزشگاه شهدای فولاد اهواز آغاز شد.

طلایی‌پوشان اصفهانی بازی را تهاجمی آغاز کردند و رضا شکاری در دقیقه ۵ توانست روی ارسال رامین رضاییان، گل اول بازی را به سود سپاهان به‌ثمر برساند. بلافاصله بعد از گلزنی شکاری، فولادی‌ها توانستند توسط لوسیانو پریرا به گل برسند، اما داور مسابقه با تصمیمی جنجالی آفساید پریرا را اعلام کرد تا بازی یک بر صفر باقی بماند. در ادامه، بازی نزدیک دنبال شد که روی پاس دیدنی پریرا، محمد عسگری در دقیقه ۲۶ توانست گل تساوی را به سود قرمزپوشان اهوازی به‌ثمر برساند.

۲ تیم بعد از به تساوی کشیده‌شدن بازی، در خلق موقعیت جدی گلزنی برای رسیدن به گل دوم بی‌ثمر بودند تا بازی در نیمه نخست با تساوی ۱-۱ به پایان برسد. طلایی‌پوشان اصفهانی نیمه دوم را تهاجمی آغاز کردند که شهریار مغانلو روی پاس زیبای رضا شکاری گل دوم را به سود طلایی‌پوشان به‌ثمر رساند. در ادامه، شاگردان مورایس به نمایش تهاجمی خود ادامه دادند و رضا اسدی توانست گل سوم را به‌ثمر برساند تا سپاهانی‌ها در خانه حریف بردی ۳ بر یک را به‌دست آورند.

طلایی‌پوشان اصفهانی با این پیروزی بعد از ۵ باخت پیاپی، توانستند برنده شوند و با ۳۴ امتیاز به رتبه چهارم جدول صعود کردند. فولاد خوزستان هم با ۱۹ امتیاز و تفاضل ۱۷- در جایگاه سیزدهم جدول حضور پیدا کرد. شاگردان احمد آل‌نعمه در دیدار بعدی خود باید در داربی استان خوزستان، روز یکشنبه بیست‌وهفتم اسفندماه به مصاف آبی‌پوشان اهوازی بروند و در همان روز، طلایی‌پوشان اصفهانی در دیداری خانگی پذیرای گل‌گهر سیرجان خواهند بود.

تراکتور تبریز ۴ – هوادار ۲

شاگردان پاکو خمس بعد از توقف لحظه‌آخری برابر مس در رفسنجان، با انگیزه کسب ۳ امتیاز و کاهش فاصله‌شان با صدر جدول پا به مصاف امشب گذاشتند و در طرف مقابل هم بنفش‌پوشان تهرانی که با هدایت مسعود شجاعی در نیم‌فصل دوم باختی را متحمل نشده‌اند، با هدف تمدید روند شکست‌ناپذیری خود به تبریز سفر کرده بودند و به دنبال کسب امتیاز برابر تراکتور بودند تا به جمع تیم‌های نیمه بالای جدول نزدیک‌تر شوند. قضاوت این مسابقه حساس برعهده بیژن حیدری بود و نبرد ۲ تیم از ساعت ۱۹ با قضاوت حیدری در ورزشگاه یادگار امام تبریز آغاز شد.

تراکتوری‌ها بازی را تهاجمی آغاز کردند و روی پاس عارف آقاسی، گوستاوو واگنین موفق شد در دقیقه ۶ توانست گل اول را به سود قرمزپوشان تبریزی به‌ثمر برساند. بعد از گلزنی واگنین، شاگردان مسعود شجاعی به دنبال ثبت گل تساوی بودند، اما تلاش‌شان نافرجام بود. در نقطه مقابل، تراکتوری‌ها هم چند فرصت مناسب گلزنی به‌دست آوردند، اما درخشش علیرضا حقیقی در خط دروازه هوادار باعث شد تا نتیجه بازی تغییر نکند و نیمه نخست با برتری یک‌گله سرخ‌پوشان تبریزی به پایان رسید.

رحمان جعفری، خرید تازه‌وارد تراکتوری‌ها با گلزنی کارش را در نیمه دوم آغاز کرد و بعد از گلزنی او، نوبت به درخشش میلوش دلتیچ رسید و با گلزنی او، اختلاف ۲ تیم به ۳ گل رسید. جعفری در دقیقه ۷۴ با گلزنی خود اختلاف را به ۴ گل رساند تا برتری سرخ‌پوشان تبریزی تکمیل شود. در دقایق پایانی مسابقه، امین پورعلی و مهدی باقری ۲ گل خورده هوادار را جبران کردند تا در پرگل‌ترین بازی هفته، تراکتوری‌ها بردی ۴ بر ۲ را جشن گرفتند.

تراکتور با این برد ۳۵ امتیازی شد و در جایگاه سوم جدول موقعیت خود را تثبیت کرد. هوادار هم با ۱۹ امتیاز و تفاضل ۷- در رتبه دوازدهم جدول قرار گرفت.

نساجی مازندران یک – شمس آذر قزوین صفر

گل: مهرداد عبدی (۶۹)

نساجی نخستین پیروزی خود پس از حضور دوباره ساکت الهامی را کسب کرد و از قعر جدول فاصله گرفت.

پیکان تهران یک – ملوان بندر انزلی صفر

گل: محمدحسین فلاح (۱۵)

پیکان که هفته گذشته بعد از مدت‌ها موفق به کسب سه امتیاز شده بود، برای دومین هفته پی در پی پیروز شد.

ذوب‌آهن اصفهان صفر – استقلال خوزستان ۲

گل‌ها: جواد آقایی‌پور (۳۲) و پیمان رنجبری (۵۳)

دست ذوب‌آهن برای پنجمین هفته پی در پی از رسیدن به پیروزی بازماند.

گل‌گهر سیرجان یک – صنعت نفت آبادان صفر

گل: احمدرضا زنده‌روح (۸۱)

گل‌گهر با سه امتیازی که گرفت، جایگاه خود را در میانه بالای جدول تثبت کرد و اوضاع صنعت نفت را بحرانی‌تر از قبل.

باشگاه خبرنگاران جوان ورزشی فوتبال و فوتسال

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا