ورزشی

مدیران کل ادارات ورزش باید در مجامع هیات‌ها عضو شوند

۱۸:۵۰ – ۱۶ اسفند ۱۴۰۲ ۸۶۸۴۹۵۷ ۱۸:۵۰ – ۱۶ اسفند ۱۴۰۲ ۸۶۸۴۹۵۷ ورزشی سایر حوزه ها نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان: مدیران کل ادارات ورزش باید در مجامع هیات‌ها عضو شوند مدیران کل ادارات ورزش باید در مجامع هیات‌ها عضو شوند ورزشی سایر حوزه ها نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF

کاظمی پور گفت: در بازنگری اساسنامه فدراسیون‌ها، عضویت مدیران کل ادارات ورزش در مجامع هیات‌ها باید در نظر گرفته شود.

مریم کاظمی‌پور معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان در گردهمایی مدیران کل ورزش و جوانان استان‌ها گفت: صیانت از مدیران کل در هر وهله‌ای وظیفه ما است و با توجه به حضوری که در سفر‌های استانی داشتیم، بیشترین شکایتی که رقم خورده است، پیرامون هیات‌های ورزشی استان‌ها است. اولین مشی مدیریتی در سطح استان‌ها، پیگیری سلامت حرفه‌ای و رفتاری مدیران هیات‌ها است. ما در مجامع فدراسیون‌ها، از اقشار مختلف نماینده داریم، اما از مدیران کل استان‌ها نماینده‌ای وجود ندارد. در بازنگری اساس‌نامه فدراسیون‌ها، عضویت مدیران کل در مجامع هیات‌ها باید در نظر گرفته شود و رای مدیرکل می‌تواند اثرگذار باشد.

او در خصوص بازنگری آیین‌نامه اجرایی انتخابات هیات‌های استانی گفت: یک بازنگری در آیین نامه اجرایی انتخابات هیات‌های استانی باید صورت بگیرد. ویرایش این آیین‌نامه‌ها می‌تواند چالش‌ها را در سطح استان‌ها می‌تواند کم کند و این تجاربی بود که در ۱۰ سفر استانی به عنوان نماینده تام الاختیار وزیر ورزش و جوانان داشتیم و امیدوارم در این موارد دقت نظر شود.

کاظمی پور افزود: در حوزه بانوان نکاتی را باید بگویم و حتما نایب رئیس در هیات‌های استانی با هماهنگی نایب رئیس فدراسیون صورت بگیرد، چون ما شاخص‌های تعهد، تخصص و تجربه را برای این مساله در نظر گرفتیم و مدیران کل استانی این را در نظر بگیرد و انتخاب نایب رئیس هیات‌های استانی درحال حاضر فامیل‌بازی شده است و این آسیب‌هایی را در سطح مدیریت ورزش استان زده است.

او درباره تخلف استان‌ها در همکاری با هیات‌های همکار در برنامه‌ها و رویداد‌های برگزار شده گفت: در برنامه‌هایی که دکتر هاشمی اعلام کردند و با وجود طرح‌های آزمایشی‌ای که اعلام کردیم، دقت نظری در مطالعه دستورالعمل‌ها وجود ندارد. ما در این دستورالعمل‌ها هیات‌های همکار را مشخص کردیم، اما یک استان مشخص در آن رویداد با هیات دیگری همکاری کرده است و این باعث چالش و دردسر می‌شود. البته در این مسیر استان‌های خوبی بوده‌اند که به بهترین شکل ممکن رویداد‌های معرفی شده را برگزار کنند. ما در این طرح‌ها می‌خواهیم بیشترین مشارکت اجتماعی وجود داشته باشد و اثربخشی قابل توجهی در این مساله صورت بگیرد.

معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان در پایان گفت: تمرکز ما روی طرح پایش است و ۳۰ درصد آن ویژه کارکنان است و ۷۰ درصد بقیه ما بقیه مردم است و تکلیف وزارت ورزش و جوانان در بقیه دستگاه به عنوان متولی طرح این است که با دستگاه‌ها نشست‌های تخصصی داشته باشد.

باشگاه خبرنگاران جوان ورزشی سایر حوزه ها

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا