ورزشی

قلعه‌نویی: باید در فینال به ژاپن می‌خوردیم

۱۴:۵۱ – ۱۳ بهمن ۱۴۰۲ ۸۶۵۹۶۰۶ ۱۴:۵۱ – ۱۳ بهمن ۱۴۰۲ ۸۶۵۹۶۰۶ ورزشی فوتبال و فوتسال نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF قلعه‌نویی: باید در فینال به ژاپن می‌خوردیم قلعه‌نویی: باید در فینال به ژاپن می‌خوردیم ورزشی فوتبال و فوتسال نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF

سرمربی تیم ملی فوتبال گفت: بازی با ژاپن می‌توانست در فینال انجام شود، اما براساس قرعه در این مرحله به هم خوردیم. هرچند این بازی هم یک فینال است.

امیر قلعه نویی در نشست خبری پیش از دیدار تیم ملی فوتبال ایران با ژاپن در مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا، اظهار داشت: این بازی می‌توانست در روز فینال برگزار شود، هرچند الان هم فینال است. این دو تیم می‌توانستند فینال اصلی را انجام دهند، اما براساس قرعه در این مرحله به هم خوردیم. ژاپن تیم بسیار بابرنامه‌ای است و آن‌ها قبل از جام نشان دادند که با آمادگی کامل به جام آمده‌اند.

وی افزود: بازی مرحله حذفی‌شان با بازی مرحله گروهی متفاوت بود. شاید انرژی‌شان را گذاشته بودند که در مرحله حذفی عملکرد بهتری داشته باشند. ما ژاپن را آنالیز کردیم. نه ژاپن بلکه تمام تیم‌هایی که فکر می‌کردیم به آن‌ها می‌خوریم. جا دارد از بازیکنانم بابت بازی قبلی تشکر کنم. طی ۱۰ ماه گذشته بهترین بازی که انجام دادند برابر سوریه بود. سوریه در دور مقدماتی عملکرد دفاعی خوبی داشت، ولی ما ۱۱ شوت به سمت دروازه آن‌ها زدیم و امید گل و مالکیت خوبی داشتیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: امیدوارم یک بازی خوب و منطقی و براساس واقعیت فوتبال، زمانی که داور سوت می‌زند، انجام دهیم. بازیکنانمان را توجیه کرده‌ایم، ولی ما اینجا به خاطر ساعت بازی و استراحت کمترمان ضرر کردیم. همچنین بازی به ۱۲۰ دقیقه کشیده شد. من به بازیکنانم هم گفتم که اگر موقعیت‌ها گل می‌شد بازی باید در دقیقه ۷۰ تمام می‌شد. پس از آن هم به بازیکنانمان برای بازی با ژاپن استراحت می‌دادم. از تک تک بازیکنانم بابت زحمتی که کشیده‌اند، تشکر می‌کنم. ما آماده بازی با ژاپن هستیم. امیدوارم بازی خوبی شود و آن چیزی که در توانایی‌مان هست را انجام دهیم.

وی درباره زمان کم ریکاوری که به خاطر برنامه‌ریزی AFC به ایران داده شد، گفت: سوال فنی خوبی است. ما بعد از بازی با امارات ۸ روز استراحت کردیم. قانون می‌گوید که بین هر بازی حداقل باید ۷۲ ساعت زمان ریکاوری داشته باشید که متاسفانه ما نداشتیم. ما دو نوع ریکاوری فیزیکی که برعهده پزشکان و ماساژور‌ها بود و همچنین دومی هم بحث بازسازی بدن از طرق مکمل‌ها بود که انجام دادیم. اعتقاد داشتیم که کاش استراحت قبلی کمتر بود و الان زمان بیشتری برای استراحت داشتیم. به هر حال اتفاقی است که افتاده و باید ادامه دهیم.

قلعه‌نویی درباره نارضایتی‌اش از عملکرد ۳ بازیکن ملی‌پوش در بازی با سوریه اضافه کرد: شما یک‌سری بازیکنان فنی دارید که آن‌ها می‌توانند وزنه باشند. این در باشگاه هم برقرار است. یک سری بازیکنان وزن تیم هستند. ما بازیکنانی داشتیم که در آن روز از نظر فنی خیلی خوب بودند، ولی باید بازی را کنترل و در دقیقه ۷۰ کار را تمام می‌کردند. اگر کسی این را طور دیگری تحلیل کرده است، از آن‌ها بپرسید، چرا که بحث من فنی بود. من از گروهی که دارم تشکر می‌کنم، چون در این سال‌هت چنین جوی ندیده بودم.

وی افزود: شما در بازی با امارات دیدید که بازیکنان چطور رامین را آماده می‌کردند. با این حال مربی باید صادق باشد و واقعیت‌ها را بگوید. اگر من چنین مسائلی را نگویم به آن‌ها لطمه میزنم. ۸۰ میلیون دنبال نتیجه تیم ملی هستند پس باید نوع بازی و رفتار ما به خاطر دل ۸۰ میلیون باشد. همه انسان‌ها تیم ملی‌شان را دوست دارند. ما به مسائل دیگر کار نداریم و به همین دلیل بازیکن باید بداند که با تمام وجود برای ۸۰ میلیون مردم کشورش بازی کند.

قلعه نویی ادامه داد: یک خاطره بگویم که در بازی با بحرین در هیروشیما، من اولین نفر بالای سر علی دایی رسیدم. او ۷۰ دقیقه با طحال پاره بازی کرد. این بازیکنان وارث بازیکنانی مثل علی دایی هستند. ما باید این عرق و تعصب را نسبت به مردم و کشورمان داشته باشیم. جالب است که بدانید احسان حاج‌صفی کتفش قبل از بازی گرفته بود. پس این پیراهن برای ۸۰ میلیون ایرانی است. آن روز (بازی سوریه) از نظر فنی بازیکنان بزرگ من می‌توانستند تا دقیقه ۷۰ بازی را تمام کنند. تجزیه و تحلیل این صحبت‌ها برعهده کسی است که می‌خواهد راجع به آن تجزیه و تحلیل انجام دهد.

وی گفت: همه بازیکنان زحمت کشیدند و این فقط مختص دو بازیکن ما (حاج صفی و رضاییان) نیست. من احسان حاج صفی را به خاطر شرایط سنی بالاترش گفتم. وگرنه همه بازیکنانم در این سطح بودند.

باشگاه خبرنگاران جوان ورزشی فوتبال و فوتسال

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا