ورزشی

قدرت نمایی آزادکاران جوان ایرانی با قهرمانی در جام قهرمانان ترکیه

۲۱:۴۷ – ۲۸ اسفند ۱۴۰۲ ۸۶۹۳۸۷۳ ۲۱:۴۷ – ۲۸ اسفند ۱۴۰۲ ۸۶۹۳۸۷۳ ورزشی کشتی و رزمی نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF قدرت نمایی آزادکاران جوان ایرانی با قهرمانی در جام قهرمانان ترکیه قدرت نمایی آزادکاران جوان ایرانی با قهرمانی در جام قهرمانان ترکیه ورزشی کشتی و رزمی نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF

تیم منتخب کشتی آزاد جوانان کشورمان با اختلاف امتیاز بالا، به عنوان قهرمانی رقابت‌های بین المللی جام قهرمانان در آنتالیا ترکیه رسید.

رقابت‌های بین المللی کشتی آزاد جوانان جام قهرمانان روز‌های ۲۶ لغایت ۲۸ اسفندماه در شهر آنتالیا ترکیه برگزار شد.

در پایان این مسابقات تیم ایران با کسب ۹ مدال طلا توسط علی مومنی در وزن ۵۷ کیلوگرم، شهداد خسروی در وزن ۶۱ کیلوگرم، سجاد پیردایه در وزن ۶۵ کیلوگرم، علی کرم پور در وزن ۷۰ کیلوگرم، علی رضایی در وزن ۷۴ کیلوگرم، مجید باقری در وزن ۷۹ کیلوگرم، ابوالفضل رحمانی در وزن ۸۶ کیلوگرم، امیررضا دلیری در وزن ۹۲ کیلوگرم، ابوالفضل بابالو در وزن ۹۷ کیلوگرم، ۱ مدال نقره توسط آرین سجادی در وزن ۹۷ کیلوگرم، ۲ مدال برنز توسط علی یحیی پور در وزن ۵۷ کیلوگرم و مسعود آسترکی در وزن ۷۹ کیلوگرم با اقتدار بعنوان قهرمانی دست یافت.

در رده بندی تیمی ایران با ۲۳۵ امتیاز با اختلاف امتیازی بالا بعنوان قهرمانی رسید، ترکیه با ۱۷۰ کیلوگرم نایب قهرمان شد و آذربایجان با ۱۲۲ امتیاز در جایگاه سوم ایستاد.
نتایج نمایندگان کشورمان در این مسابقات به شرح زیر است:

در وزن ۵۷ کیلوگرم علی مومنی پس از کسب دو پیروزی مقابل رقبای خود راهی فینال شد. وی در این مسابقه با نتیجه ۵ بر ۳ حریف خود را شکست داد و طلایی شد. علی یحیی پور دیگر نماینده کشورمان در این وزن نیز پس از پیروزی در دو مسابقه به نیمه نهایی رسید. وی در این مرحله مغلوب کشتی گیری از قرقیزستان شد و راهی رده بندی شد. یحیی پور در این دیدار حریف خود را با نتیجه ۱۰ بر صفر مغلوب کرد و به نشان برنز رسید.

در وزن ۶۱ کیلوگرم شهداد خسروی در دور‌های اول و دوم مقابل کشتی ایرانی از آذربایجان و گرجستان پیروز شد. وی در دیدار فینال با شکست ۷ بر صفر حریف ترکیه‌ای در دیدار فینال، به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۶۵ کیلوگرم سجاد پیردایه با شکست دادن تمامی رقبا راهی دیدار نهایی شد. وی در این دیدار با غلبه بر کشتی گیری از آذربایجان به مدال طلا رسید.

در وزن ۷۰ کیلوگرم علی کرمپور پس از پیروزی در سه مسابقه راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با پیروزی مقابل حریف خود راهی فینال شد. کرمپور در فینال حریف خود را ضربه فنی کرد و به مدال طلا رسید.

در وزن ۷۴ کیلوگرم علی رضایی در دور اول کشتی‌گیر ترکیه‌ای را مغلوب کرد. وی در دور بعد مقابل نماینده آذربایجان به پیروزی رسید و در دور سوم نماینده ترکیه را شکست داد. رضایی در دیدار فینال با نتیجه ۱۰ بر ۱ از سد حریف ترکیه‌ای خود گذشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۷۹ کیلوگرم مجید باقری پس از پیروزی در دو مسابقه در مرحله نیمه نهایی در مقابل مسعود آسترکی دیگر نماینده کشورمان در این وزن به پیروزی رسید و فینالیست شد. باقری در فینال با نتیجه ۸ بر صفر حریف خود از کشور ترکیه را مغلوب کرد و صاحب گردن آویز طلا شد. آسترکی دیگر نماینده کشورمان نیز در دیدار رده بندی ۸ بر ۵ کشتی گیری از آذربایجان را شکست داد و برنزی شد.

در وزن ۸۶ کیلوگرم ابوالفضل رحمانی با عبور از سد همه‌ی حریفان فینالیست شد. رحمانی در فینال حریفی از آذربایجان مغلوب کرد و طلایی شد.

در وزن ۹۲ کیلوگرم امیررضا دلیری در دو دور کشتی گیران ترکمنستان و ترکیه را شکست داد. وی در دیدار نهایی مقابل کشتی گیری از ترکیه با ضربه فنی به پیروزی رسید و صاحب مدال طلا شد.

در وزن ۹۷ کیلوگرم آرین سجادی پس از پیروزی در مقابل حریفش راهی نیمه نهایی شد. وی با مغلوب کردن حریف خود راهی فینال شد. ابوالفضل بابالو دیگر نماینده کشورمان نیز که در آنسوی جدول قرار دارد با یک پیروزی به نیمه نهایی رسید. وی در این مرحله از سد کشتی گیری از ترکیه گذشت و فینالیست شد. بابالو در فینال با نتیجه ۸ بر ۵ سجادی را مغلوب و به مدال طلا رسید.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم مرصاد شاکری در مرحله نیمه نهایی مغلوب حریف خود شد. وی برای کسب نشان برنز مقابل حریفی از آذربایجان شکست خورد و در جایگاه پنجم قرار گرفت. ابوالفضل محمدنژاد نیز مقابل حریفان خود مغلوب و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

باشگاه خبرنگاران جوان ورزشی کشتی و رزمی

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا