ورزشی

شوک به ورزش بانوان/ مثبت شدن دوپینگ ۲ مدال‌آور هانگژو!

۱۹:۰۶ – ۱۷ بهمن ۱۴۰۲ ۸۶۶۳۲۱۹ ۱۹:۰۶ – ۱۷ بهمن ۱۴۰۲ ۸۶۶۳۲۱۹ ورزشی سایر حوزه ها نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF شوک به ورزش بانوان/ مثبت شدن دوپینگ ۲ مدال‌آور هانگژو! شوک به ورزش بانوان/ مثبت شدن دوپینگ ۲ مدال‌آور هانگژو! ورزشی سایر حوزه ها نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF

سارا عبدالملکی و ملیکا امیدوند به دلیل مثبت شدن نمونه دوپینگ هر کدام به مدت ۳ سال از تمامی فعالیت‌های ورزشی، محروم شدند و یک مدال برنز ایران پس گرفته می‌شود.

«سارا عبدالملکی» ورزشکار رشته پاراکانو و «ملیکا امیدوند» ورزشکار رشته کوراش به دلیل مثبت شدن نمونه دوپینگ هر کدام به مدت سه سال از تمامی فعالیت‌های ورزشی، محروم شدند.

سارا عبدالملکی در رشته پاراکانو

سارا عبدالملکی ورزشکار پاراکانو به دلیل وجود ماده متاسترون استانوزولو در نمونه اخذ شده وی به مدت سه سال از تمامی فعالیت‌های ورزشی و از تاریخ ۳ آبان ماه سال ۱۴۰۲ تا ۲ آبان ماه سال ۱۴۰۵ محروم شد.

عبدالملکی در رشته پاراکانو در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو، موفق به کسب مدال برنز شد.

سارا عبدالملکی در رشته پاراکانو

ملیکا امیدوند در رشته کوراش

همچنین ملیکا امیدوند ورزشکار رشته کوراش به دلیل وجود ماده ممنوعه اکساندرولون در نمونه اخذ شده وی به مدت سه سال و از تاریخ ۲۸ آبان ماه سال ۱۴۰۲ تا ۲۷ آبان ماه سال ۱۴۰۵ از تمامی فعالیت‌های ورزشی محروم شد.

امیدوند در بازی‌های آسیایی هانگژو موفق به کسب مدال برنز شده بود.

ملیکا امیدوند در رشته کوراش

گفتنی است آغاز محرومیت این دو ورزشکار مربوط به پس از بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی است.

سرنوشت مدال «سارا» و «ملیکا» در بازی‌های هانگژو/ یک برنز ایران پس گرفته می‌شود

مدال برنز «سارا عبدالملکی» در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو پس گرفته می‌شود اما مدال برنز «ملیکا امیدوند» در بازی‌های آسیایی هانگژو به قوت خود باقی خواهد ماند.

نکته بسیار مهم در مورد این دو ورزشکار این است که مدال برنز «سارا عبدالملکی»، ورزشکار رشته پاراکانو، در بازی‌های پاراآسیایی پس گرفته می‌شود؛ چرا که نمونه دوپینگ اخذشده از او مربوط به قبل از اعزام به بازی‌های پاراآسیایی بوده است. ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (ایران‌نادو) از این ورزشکار قبل از اعزام به هانگژو (اوایل مهرماه) نمونه‌گیری کرد اما جواب نمونه او بعد از بازی‌ها مشخص شده است. بنابراین مدال برنز این ورزشکار در نهایت پس گرفته خواهد شد.

در مورد «ملیکا امیدوند» اما اینگونه نیست و مثبت‌شدن نمونه دوپینگ تاثیری در مدال برنز گرفته‌شده او در بازی‌های آسیایی هانگژو ندارد؛ چرا که نمونه‌گیری از سوی ایران‌نادو از این ورزشکار پس از بازی‌های آسیایی (اواسط آبان‌ماه) یعنی قبل از اعزام به مسابقات جهانی ترکمنستان و در اردوی تیم‌ ملی کوراش بوده است.

منبع : ایسنا

باشگاه خبرنگاران جوان ورزشی سایر حوزه ها

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا