ورزشی

شهرداری ارومیه راهی مرحله نیمه نهایی شد

۲۱:۳۲ – ۲۸ اسفند ۱۴۰۲ ۸۶۹۳۸۶۶ ۲۱:۳۲ – ۲۸ اسفند ۱۴۰۲ ۸۶۹۳۸۶۶ ورزشی توپ و تور نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF لیگ برتر والیبال؛ شهرداری ارومیه راهی مرحله نیمه نهایی شد شهرداری ارومیه راهی مرحله نیمه نهایی شد ورزشی توپ و تور نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF

تیم والیبال شهرداری ارومیه در سومین دیدار مرحله یک چهارم نهایی موفق به شکست و حذف طبیعت اسلامشهر شد.

دور برگشت مرحله یک چهارم نهایی مسابقات لیگ برتر والیبال امشب به پایان رسید.

در آخرین دیدار این مرحله دو تیم طبیعت و شهرداری ارومیه که از نظر برد یک بر یک برابر بودند، برای سومین بار به مصاف یکدیگر رفتند و نماینده ارومیه با شکست سه بر صفر حریف به مرحله نیمه‌نهایی صعود کرد و حریف شهداب یزد شد.

رقابت دو تیم بسیار پایاپای در ابتدای ست نخست شروع شد که این روند تا امتیاز هفدهم نیز ادامه داشت، اما کم کم شهرداری ارومیه از حریف پیش افتاد و در امتیاز ۲۰ بر ۱۸ به سود این تیم، ابراهیم وادی وقت استراحت درخواست کرد تا از افزایش اختلاف امتیاز جلوگیری کند و امتیاز نوزدهم را طبیعت به دست آورد. در نهایت ست نخست ۲۵ بر ۲۲ به سود شهرداری ارومیه به پایان رسید تا این تیم برای صعود به مرحله بعد تنها پیروزی در دو ست نیاز داشته باشد.

در آغاز ست دوم طبیعت دو امتیاز متوالی به دست آورد، اما شهرداری بلافاصله جبران کرد ولی در ادامه طبیعت اقتدار خود را به حریف دیکته کرد به گونه‌ای که ۱۲ بر ۴ از حریف پیش افتاد. به رغم اختلاف هشت امتیازی، تیم شهرداری ارومیه از تلاش دست برنداشت تا نتیجه را در امتیاز نوزدهم برابر کند. دورنا‌ها در پایان این ست ۲۵ بر ۲۳ به پیروزی رسیدند تا به نوعی شگفتی ساز این مسابقات شوند که هشت امتیاز اختلاف را به برد تبدیل کنند.

در ست سوم نیز طبیعت برای فرار از شکست تلاش بسیار زیادی کرد و بازیکنان همچون اسماعیل مسافر زحمات زیادی کشیدند، اما در نهایت این ست نیز ۲۵ بر ۱۹ به سود شهرداری ارومیه شد تا این تیم سه بر صفر فاتح این مسابقه حساس شود و سند صعودش به مرحله بعد تایید شود. پوریا فیاضی در پیروزی شهرداری ارومیه در این دیدار نقش بسیار مهمی داشت.

بدین ترتیب تیم والیبال شهرداری ارومیه که از ابتدای دور برگشت لیگ برتر مردان روند رو به رشدی را تجربه کرده است، در سومین دیدار مرحله یک چهارم نهایی موفق به شکست و حذف طبیعت اسلامشهر شد تا شگفتی‌سازی خود در این رقابت‌ها را با حذف تیم دوم جدول مرحله مقدماتی تکمیل کند.

حسین پورکاشیان به عنوان نماینده سازمان لیگ و بهروز جعفری به عنوان ناظر فنی و داوری، نظارت بر آخرین دیدار لیگ برتر مردان در سال ۱۴۰۲ را برعهده داشتند که ۱۰۱ دقیقه طول کشید و یک هزار نفر تماشاگر داشت.

همچنین کیوان عابدزاده، قادر صادقی و میثم پارسه به ترتیب به عنوان داور اول، داور دوم و داور ویدئوچک این مسابقه را قضاوت کردند که یکصدو شصت و نهمین بازی لیگ برتر مردان سال ۱۴۰۲ بود.

شهرداری ارومیه در بازی اول مرحله یک چهارم نهایی سه بر دو به پیروزی رسیده بود و در دومین دیدار این مرحله سه بر دو مغلوب شد تا کار به مسابقه سوم کشیده شود.

تیم طبیعت اسلامشهر نخستین حضور خود در لیگ برتر مردان را تجربه می‌کند، اما نماینده والیبال ارومیه سه مقام نایب قهرمانی و هشت مدال برنز لیگ برتر در گنجینه افتخارات خود دارد و تاکنون به مقام قهرمانی نرسیده است.

طبیعت در پایان مرحله مقدماتی ۱۸ برد و ۵۱ امتیاز در جدول ثبت کرد و به عنوان تیم دوم راهی این مرحله شد تا رقیب شهرداری ارومیه در مرحله نخست حذفی شود.

شاگردان ابراهیم وادی در دو مسابقه مرحله گروهی نماینده ارومیه را از پیش رو برداشتند که دیدار دور رفت ۱۵ آذر سه بر یک و دور برگشت نهم اسفند سه بر دو به سود طبیعت شد.

شهرداری ارومیه در ابتدای دور برگشت لیگ برتر مردان با پنج برد و ۱۳ امتیاز در جایگاه دوازدهم قرار داشت و با نمایش بازی‌های خوب در دور برگشت و کسب ۹ برد دیگر در پایان مرحله مقدماتی با ۱۴ پیروزی و ۳۹ امتیاز، به رتبه هفتم رسید تا ضمن پنج پله صعود در جدول به مرحله یک چهارم نهایی صعود کند.

بدین ترتیب تیم‌های فولاد سیرجان ایرانیان، پیکان تهران، شهداب یزد و شهرداری ارومیه به مرحله نیمه‌نهایی صعود کردند تا برای کسب جام سی و هفتم لیگ برتر به مصاف هم بروند.

دیدار‌های مرحله نیمه‌نهایی لیگ برتر مردان روز‌های پنجم و هفتم فروردین سال ۱۴۰۳ پیگیری خواهد شد و در صورت نیاز به مسابقه سوم، تیم‌ها روز نهم فروردین به مصاف یکدیگر می‌روند.

باشگاه خبرنگاران جوان ورزشی توپ و تور

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا