علمی

دهقانی: رویکرد علمی و فناورانه «فارس آینده» برای مخاطب جذاب خواهد بود

دهقانی: رویکرد علمی و فناورانه «فارس آینده» برای مخاطب جذاب خواهد بود

به گزارش خبرنگار علم و پیشرفت خبرگزاری فارس، ظهر امروز با حضور روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی رئیس‌جمهور و پیام تیرانداز مدیرعامل خبرگزاری فارس از پلتفرم جدید «فارس آینده» رونمایی شد.

دهقانی در این مراسم، با اشاره به تغییرات رسانه‌ها در سال‌های اخیر گفت: زمانی رسانه یک قالب استاندار داشت و محدود به روزنامه‌هایی بود که اخبار را منتشر می‌کردند و به دلیل محدودیت، این رسانه بود که مخاطب را تعیین می‌کرد، اما امروز با وجود اینکه در تولید محتوا به لحاظ کیفی و کمی، کم گذاشته نمی‌شود اما شاهد آنیم که یک مجموعه خبری کوچک با تعداد محتوای کمتر بازدید کنندگان بیشتری داشته و این حکایت از انتخاب رسانه توسط مخاطب دارد.

دهقانی با بیان اینکه امروز مخاطبین با وسعت انتخاب روبرو بوده و حق انتخاب اینکه چه محتوایی را ببینند، بخوانند و قبول کنند را دارند، گفت: برای نگه‌داشتن مخاطب امروزه رسانه‌ها بیشتر از فناوری استفاده می‌کنند و هوش مصنوعی و فناوری‌های شناختی دو بازوی مهم در این راستا هستند.

وی تصریح کرد: فناوری رسانه به قدری پیشرفته است که یک محتوا شبیه به ویروس عمل کرده و به سرعت بر ذهن مخاطب نشسته و اثرگذار است، در نتیجه لازم است تا رسانه‌ها برای تاثیر بر مخاطب به سمت استفاده از علوم شناختی حرکت کنند.

دهقانی با بیان اینکه رسانه پیشانی ارتباط همه‌ی مجموعه‌ها در دولت و بخش خصوصی با مردم است، گفت: رسانه همان اطلاع‌رسان و پیام‌رسانی است که مردم در نهایت خبر و محتوا را از آن می‌گیرند لذا هر نوع آوری در رسانه و زنجیره آن مهم است.

معاون علمی رئیس‌جمهور با تاکید بر اهمیت کلیدی نوآوری در رسانه گفت: مجموعه‌های زیادی را می‌شناسم که هیچ نوآوری خاصی در محصول یا خدمتشان نداشته‌اند و تنها نوآوری آنها در حوزه رسانه بوده است؛ همین باعث موفقیتشان شده و کالا و خدمتی که به دست مردم می‌رسانند با چهره‌ای نوآورانه بوده است. این نشان‌دهنده قدرت و اهمیت نوآوری رسانه‌ای است.

وی افزود: اتفاق نوآورانه‌ای که در امروز در خبرگزاری فارس افتاد بسیار خوب است. سکوی جدید فارس با توجه به اینکه رویکردی کاملا فناورانه مبتنی بر هوش مصنوعی، علوم و فناوری‌های شناختی داشته و از روش‌های مدرن برای مخاطب شناسی، مخاطب سنجی، تولید محتوا و پایش صحت محتوا استفاده می‌کند، برای مخاطب بسیار جذاب خواهد بود.

دهقانی در پایان خاطرنشان کرد: برای من بسیار خوشحال کننده بود که خبرگزاری فارس با این رویکرد نوآورانه جدی که ویترینی نیست، حرکت می‌کند و امیدوارم با اتفاقاتی که امروز رقم خورد رسانه فارس بتواند هر روز درخشان‌تر و روشن‌کننده‌تر برای حقیقت باشد.

پایان پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا