ورزشی

دهدار از کسب سهمیه المپیک بازماند

۱۷:۲۲ – ۲۰ فروردين ۱۴۰۳ ۸۷۰۷۴۳۲ ۱۷:۲۲ – ۲۰ فروردين ۱۴۰۳ ۸۷۰۷۴۳۲ ورزشی سایر حوزه ها نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF دهدار از کسب سهمیه المپیک بازماند دهدار از کسب سهمیه المپیک بازماند ورزشی سایر حوزه ها نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF

ملی‌پوش وزنه‌برداری ایران در دسته ۱۰۲ کیلوگرم از کسب سهمیه المپیک بازماند.

در ادامه رقابت‌های جام جهانی وزنه‌برداری تایلند، عصر امروز رضا دهدار وزنه‌بردار دسته ۱۰۲ کیلوگرم کشورمان روی تخته رفت و نتوانست سهمیه حضور در المپیک ۲۰۲۴ پاریس را کسب کند.

۱۳ وزنه‌بردار در گروه A دسته ۱۰۲ کیلوگرم به رقابت پرداختند. فارس الباخ از قطر تنها وزن‌کشی کرد و وزنه نزد و سهمیه المپیک او قطعی است. نمایندگان، تایلند، چین تایپه و کره‌جنوبی هم اوت کردند.

دهدار در اولین حرکت یک ضرب وزنه ۱۷۲ کیلوگرم را بالای سر برد که موفق به مهار آن شد. وی در دومین حرکت یک ضرب موفق به مهار وزنه ۱۷۶ کیلوگرم شد. دهدار در سومین حرکت یک ضرب وزنه ۱۷۹ کیلوگرم را مهار کرد. دهدار با مهار وزنه ۱۷۹ کیلوگرم در یک ضرب در جایگاه ششم قرار گرفت.

دهدار در اولین حرکت دو ضرب وزنه ۲۰۸ کیلوگرم را مهار کرد. وی در دومین حرکت دو ضرب وزنه ۲۱۴ کیلوگرمی را نتوانست مهار کند و در سومین حرکت هم وزنه ۲۱۴ کیلوگرم را انتخاب کرد، اما باز هم نتوانست آن را مهار کند.

او با کسب مجموع ۳۸۷ کیلوگرم از کسب سهمیه المپیک پاریس بازماند.

اشک‌های رضا دهدار برای عدم کسب سهمیه المپیک پاریس

کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

در رقابت گروه B دسته ۱۰۲ کیلوگرم، حسنبایف از ترکمنستان با رکورد ۱۸۷ یک‌ضرب، ۲۰۵ دوضرب و مجموع ۳۹۲ کیلوگرم و دان اپلوگ از ساموآ با رکورد ۱۷۰ یک‌ضرب، ۲۲۱ دوضرب و مجموع ۳۹۱ کیلوگرم توانستند رکورد مجموعی بالاتر از رضا دهدار (۳۹۰ کیلوگرم ثبت شده در قهرمانی جهان ۲۰۲۲) ثبت کنند.

۱۰ نفر اول هر وزن المپیکی صاحب سهمیه می‌شوند.

لیو هوان هوآ وزنه‌بردار چین در حرکت دوضرب وزنه ۲۳۲ کیلوگرم را بالای سر برد و رکورد جهان را یک کیلوگرم را ارتقا داد.

او با رکورد ۱۸۱ یک‌ضرب، ۲۳۲ دوضرب و مجموع ۴۱۳ کیلوگرم توانست رکورد مجموع جهان را هم یک کیلوگرم ارتقا دهد.

پیش از این رکورد دوضرب جهان ۲۳۱ کیلوگرم و رکورد مجموع جهان ۴۱۲ کیلوگرم بود که فدراسیون جهانی تعیین کرده بود و وزنه‌بردار چینی موفق به شکست آن شد. وزنه بردار چین در جام جهانی تایلند توانست مدال طلای این مسابقات را هم از آن خود کند.

باشگاه خبرنگاران جوان ورزشی سایر حوزه ها

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا