ورزشی

خانبان: می‌خواهیم از ضعف ملوان در خط دفاع بهره ببریم/ اعتماد به گلر جوان

۱۴:۴۲ – ۲۳ فروردين ۱۴۰۳ ۸۷۰۹۳۴۴ ۱۴:۴۲ – ۲۳ فروردين ۱۴۰۳ ۸۷۰۹۳۴۴ ورزشی فوتبال و فوتسال نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF خانبان: می‌خواهیم از ضعف ملوان در خط دفاع بهره ببریم/ اعتماد به گلر جوان خانبان: می‌خواهیم از ضعف ملوان در خط دفاع بهره ببریم/ اعتماد به گلر جوان ورزشی فوتبال و فوتسال نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF

مربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: تیم ملوان در خط دفاع مشکلاتی دارد که امیدوارم از این ضعف بهره ببریم.

مهرداد خانبان مربی تیم فوتبال پرسپولیس در نشست خبری پیش از بازی تیمش مقابل ملوان در هفته بیست و سوم لیگ برتر اظهار کرد: ابتدا باید بگویم اخراج اوسمار در شرایطی اتفاق افتاد که طبق شیوه نامه های فیفا مبنی بر اهمیت سلامت بازیکنان، بعد از توقف بازی وارد زمین شد تا داور را متوجه شرایط حاد بازیکن کند. مصدومیت بازیکن گل گهر نیاز به رسیدگی فوری داشت. همین ۳،۴ هفته پیش فدراسیون فوتبال یک کلاس برای ما برگزار کرد و از همین ثانیه‌ها در شرایط حاد صحبت کرد. در آن کلاس اطلاع دادن در این شرایط حتی وقتی بازی متوقف نیست مربی، کادرپزشکی و یا آمبولانس می‌توانند وارد زمین شوند. این اخراج سختگیرانه بود و داور متوجه شرایط بد قائم اسلامی‌خواه نشده بود. اوسمار چندین بار با دست اشاره کرد اما بازی متوقف نشد. بعد از توقف بازی او ۲ متر وارد زمین شد تا داور متوجه شرایط بازیکن گل گهر شود. این اخراج اشتباه و سختگیرانه بود.

او درباره عملکرد تیم ملوان در این فصل عنوان کرد: ملوان تیمی قابل احترام است که در ۸،۹ بازی گذشته فقط چهار گل دریافت کرده و ساختار دفاعی خوبی دارد. در فاز تهاجمی برنامه‌های مختلفی دارند و کارهای ترکیبی خوبی انجام می‌دهند. در ضد حملات قوی هستند و شاخصه‌های تهاجمی خوبی دارند. با این حال در خط دفاع مشکلاتی هم دارند که امیدواریم از آن‌ها به خوبی استفاده کنیم.

مربی پرسپولیس درباره مصدومیت بیرانوند و حواشی در پی آن داشت،،گفت: کادرپزشکی پرسپولیس و تیم ملی در این خصوص صحبت کردند. تنها چیزی که می‌توانم بگویم این است که وقتی بازیکنان وارد اردو می‌شوند، شرح حال و شرایط جسمانی از آن‌ها گرفته می‌شود اما به هر این مسئله پیش آمده است و امیدوارم با ارتباط بهتر بین کادرهای پزشکی چنین اختلافاتی پیش نیاید. مصدومیت هم جزیی از فوتبال است. ما رفیعی را داریم و باتوجه به این‌که محصول آکادمی‌مان است، به او اعتماد داریم. در ۲،بازی که در دروازه قرار گرفته، توانسته اعتماد مربیان را جلب کند.

او درباره زمان بازگشت بیرانوند گفت: بیرانوند یک شخص خاص است و شاید دیدید همین هفته آینده گچ دستش را باز کرد و به تمرین پرداخت. با این حال از نظر پزشکی زمان بازگشت او ۲،هفته دیگر خواهد بود.

خانبان درباره آخرین وضعیت امید عالیشاه و عیسی آل کثیر گفت: طبق آخرین اطلاعات امید عالیشاه مشکلی برای بازی فردا ندارد. باشگاه دفاعیه‌اش را ارائه داد و کمیته استیناف طی روزهای آتی تصمیم گیری خواهد کرد اما به ما اطلاع داده شده که مشکلی برای بازی پیش رو نخواهد داشت. درست است از آل کثیر هم انتظار گلزنی وجود دارد اما وظیفه یک مهاجم فقط گلزنی نیست. گل زدن می‌تواند انتظارات را بیشتر برآورده کند اما او وظایف تاکتیکی‌اش را به خوبی انجام می‌دهد.

او درباره ایجاد موقعیت‌های زیاد توسط پرسپولیس بیان کرد: این‌که یک تیم موقعیت ایجاد می‌کند خیلی خوب است و شانس گلزنی بالاتر می‌شود. ما بابایی را هم داریم. او در چند جلسه اول شرایط لازم را نداشت اما می‌دانستیم جوان است و نیاز به زمان داد. او در تمرینات کاملا جا افتاده است و هر چه بیشتر دقایق بازی به او برسد، آماده تر خواهد بود. او در ادامه در پرسپولیس بیشتر بازی خواهد کرد.

باشگاه خبرنگاران جوان ورزشی فوتبال و فوتسال

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا