ورزشی

حسینی: مالکیت مشترک تنها مشکل دریافت مجوز حرفه‌ای است/ نامه‌ای برای انتقال پرسپولیس به بانک ملت دریافت کردیم

۲۳:۲۸ – ۲۲ فروردين ۱۴۰۳ ۸۷۰۹۰۵۸ ۲۳:۲۸ – ۲۲ فروردين ۱۴۰۳ ۸۷۰۹۰۵۸ ورزشی فوتبال و فوتسال نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF حسینی: مالکیت مشترک تنها مشکل دریافت مجوز حرفه‌ای است/ نامه‌ای برای انتقال پرسپولیس به بانک ملت دریافت کردیم حسینی: مالکیت مشترک تنها مشکل دریافت مجوز حرفه‌ای است/ نامه‌ای برای انتقال پرسپولیس به بانک ملت دریافت کردیم ورزشی فوتبال و فوتسال نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF

مسئول روابط بین‌الملل باشگاه پرسپولیس گفت: ما هیچ بدهی نداریم و فقط مشکلمان مالکیت مشترک برای دریافت مجوز حرفه‌ای است.

امیر علی حسینی مسئول روابط بین الملل باشگاه پرسپولیس درباره وضعیت مالکیت مشترک سرخابی‌ها اظهار کرد: من ۱۵ سال است که در باشگاه پرسپولیس خدمت می‌کنم و موضوعی را به ضرس قاطع اعلام می‌کنم که هیچ سالی مثل امسال مدارک اخذ مجوز حرفه‌ای به طور کامل ارائه نشده است. ما در حوزه پرسنلی، ورزشی و زیرساخت‌ها جمعا حدود ۲ هزار مدرک بارگذاری کردیم و خدا را شکر که همه مدارک در مرحله ابتدایی مورد تایید مسئولان‌ ای اف سی قرار گرفتند.

او افزود: در حوزه مالی و حقوقی مدارک را تا پایان ماه جاری بارگذاری می‌کنیم تا اگر خدای نکرده موردی وجود داشت بتوانیم تا ۵ اردیبهشت که مهلت نهایی هست رفع نقص و بارگذاری مجدد کنیم. در بحث مالی بدهی به رادوشوویچ و مالیات این بازیکن پرداخت شد و مفاصا حساب مالیاتی هم به فیفا فرستادیم و پرونده را مختومه اعلام کرد. ما هیچ بدهی نداریم و ۲ بدهی داخلی هم داشتیم که آن هم پرداخت شد. بدهی به رضا اسدی هم پرداخت شد و مدارکش هم برای صدور مجوز حرفه‌ای فرستاده شد.

حسینی گفت: در حوزه حقوقی باید مدارک گوناگونی بارگذاری شود که مدارک مربوط به مالکیت باشگاه پرسپولیس هم جزو گروه A هستند که حتی یک مورد از سری A مغایر با آنچه مدنظر‌ ای اف سی باشد کل مدارک باشگاه ابطال و مجوز حرفه‌ای به باشگاه هم لغو می‌شود. در خصوص مالکیت مشترک تنها کاری که از دست باشگاه‌ها برمی آید این است که مدارک را کامل تحویل بگیرند و بارگذاری کنند، چون باشگاهی نمی‌تواند تصمیم بگیرد که زیر نظر چه سازمانی فعالیت کند. همانطور که باشگاه تمام سعی خود را می‌کند که به درستی تمامی مدارک را تهیه و کامل کنیم، اما در بحث مالکیت مشترک کاری از هیچ باشگاهی ساخته نیست. ما از دولت می‌خواهیم که این مشکل را مرتفع کند تا باشگاه‌ها بتوانند در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کنند.

مسئول روابط بین الملل باشگاه پرسپولیس درباره اینکه متولی این انتقال در وزارت ورزش چه کسی هست، گفت: مقام عالی وزارت ورزش، دولت و نهاد ریاست جمهوری درباره حل موضوع مالکیت مشترک تلاش می‌کنند. مخبر معاون اول رئیس جمهور شخصا این موضوع را مدیریت می‌کند. اگر مدارک به آن صورتی که به ما رسیده است بارگذاری شود‌ ای اف سی مجوز حرفه‌ای نخواهد داد. باید مدارک بیشتری به دستمان برسد و قطعیت داشته باشد تا بتوانیم از این مشکل رد بشویم و هنوز چیزی که بتواند‌ ای اف سی را متقاعد کند به دستمان نرسیده است.

حسینی درباره اینکه انتقال مالکیت باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال به بانک ملت و بانک تجارت قطعی است، گفت: ما نامه‌ای از نهاد ریاست جمهوری گرفتیم که دارد این اتفاق می‌افتد، اما مدارک تکمیلی لازم دارد و ممکن است این هم لغو شود و تصمیم جدیدی اتخاذ شود.

او درباره اینکه مخبر معاون اول رئیس جمهوری تلاش می‌کند تا مجوز حرفه‌ای صادر شود، بیان کرد: اگر ما این مدارک را بگیریم و بارگذاری کنیم، دولت تصمیمش بر این باشد ما مجوز حرفه‌ای را می‌گیریم، اما کنفدراسیون فوتبال آسیا اگر مجوز حرفه‌ای هم صادر کند ولی کمیته ورودی‌ ای اف سی مثل ۲ سال پیش می‌تواند مدارک را بررسی کرده و مجور را باطل کند. هر روز جلساتی برگزار می‌شود تا مدارک را کامل کنیم، اما اینکه به صورت شفاهی بگویند که باشگاه پرسپولیس برای فلان بانک است کفایت نمی‌کند.

مسئول روابط بین الملل باشگاه پرسپولیس درباره وضعیت باهویی بیان کرد: ما یک اقاله نامه‌ای با باهویی امضا کردیم و تا مبلغی را به او پرداخت کنیم منتهی رایی نیامده است. بدهی‌هایی که تا ۱۰ اسفندماه قطعی شود باید تا ۱۱ فروردین پرداخت می‌کردیم که ۲ بدهی داخلی و یک بدهی خارجی را به طور کامل پرداخت کردیم و هیچ گونه بدهی باشگاه پرسپولیس ندارد.

حسینی درباره اینکه تضمین به هواداران می‌دهد که باشگاه پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا کنار گذاشته نمی‌شود، گفت: از سال اولی که ای اف سی اخذ مجوز حرفه‌ای را الزام کرد، من در باشگاه خدمت می‌کردم و گفتم که امسال پرسپولیس کامل‌ترین مدارک را دارد، اما منتهی مالکیت مشترک که بحثش است باشگاه پرسپولیس نمی‌تواند کاری کند و نهاد‌های بالا دستی باید این مشکل را حل کنند. ما تاییدیه سایر موارد را گرفتیم و حتی پروانه کمیته صدور مجوز حرفه‌ای هم گرفتیم و تنها موضوع مالکیت مشترک مانده است که باید حل شود.

باشگاه خبرنگاران جوان ورزشی فوتبال و فوتسال

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا