ورزشی

جمشیدیان: قدرت خط حمله ما به دفاع سوریه می‌چربد/ برنده ایران و ژاپن فینالیست جام ملت‌ها است

۰۸:۳۶ – ۱۱ بهمن ۱۴۰۲ ۸۶۵۷۷۷۸ ۰۸:۳۶ – ۱۱ بهمن ۱۴۰۲ ۸۶۵۷۷۷۸ ورزشی فوتبال و فوتسال نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF جمشیدیان: قدرت خط حمله ما به دفاع سوریه می‌چربد/ برنده ایران و ژاپن فینالیست جام ملت‌ها است جمشیدیان: قدرت خط حمله ما به دفاع سوریه می‌چربد/ برنده ایران و ژاپن فینالیست جام ملت‌ها است ورزشی فوتبال و فوتسال نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF

کارشناس فوتبال درباره بازی تیم ملی ایران برابر تیم ملی سوریه در مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا توضیح داد.

احمد جمشیدیان کارشناس فوتبال درباره بازی تیم ملی فوتبال ایران برابر تیم ملی سوریه در مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا، گفت: با توجه به عملکردی که از تیم سوریه دیدیم آن‌ها دفاع فشرده با حضور ۵ نفر خواهند داشت و یک مقدار کار ما را به خاطر این فشردگی سخت می‌کنند، اما مهم این است که در خط حمله کیفیت لازم را ندارند. به نظرم این تیم نمی‌تواند خیلی برای ما خطرناک باشد، اما این جام نشان داده که جام شگفتی‌ها است و هر اتفاقی ممکن است رخ بدهد. به نظرم در این مرحله مشکلی برای ملی پوشان ما پیش نمی‌آید.

احساسم این است که مشکلی در مرحله حذفی نداریم

جمشیدیان درباره اینکه نبود ۳ بازیکن تیم ملی در این بازی تاثیرگذار است، گفت: با توجه به اینکه برای این بازی جایگزین داریم و رامین رضاییان و روزبه چشمی را داریم و از بین کنعانی و حسینی همیشه یکی از آن‌ها بازی می‌کرد، چون شجاع خلیل زاده است. به نظرم مشکل خاصی در خط دفاع برای ما به وجود نیاید. همچنین خط حمله خوبی داریم و کیفیت خوبی دارند و قدرت خط حمله ما به خط دفاع حریف می‌چربد. به هر حال بازی حذفی هست و هر اتفاقی ممکن است بیفتد، اما احساسم این است که ما در این مرحله مشکلی نداریم.

توقع قهرمانی از تیم ملی به جا است

کارشناس فوتبال درباره اینکه امیر قلعه نویی مدعی است که همین نفرات هم می‌توانند در جام جهانی بعدی حضور یابند و از انتقادات برخی از کارشناسان و اهالی فوتبال ناراحت است، گفت: من موافق نیستم که این تیم ملی فوتبال در جام جهانی بعدی هم باشد. به نظرم ۵۰ درصد نفرات تیم ملی باید تغییر کنند. در حال حاضر نفراتی که در تیم ملی هستند بهترین‌های ایران هستند و تیم شرایط خوبی دارد. به هر حال تیم ملی کشورمان ۳ برد در مرحله گروهی داشت و یک مقدار بازی با هنگ کنگ خوب نبوده است. به نظرم توقع قهرمانی از ایران به جا است، چون تیم ملی ما در هر دوره جام ملت‌های آسیا مدعی قهرمانی بوده و این فشار قهرمان شدن برای ایران، ژاپن و کره جنوبی وجود داشته و یک مسئله طبیعی است. اینکه ما نگوییم تیم ملی باید قهرمان شود درست نیست، چون قلعه نویی و بازیکنان هم در مصاحبه هایشان نشان دادند که به دنبال قهرمانی هستند و به نظرم دور از دسترس نیست.

برنده ایران و ژاپن یکی از فینالیست های جام ملت های آسیا است

او درباره اینکه در صورت برد تیم ملی فوتبال ایران برابر سوریه باید به مصاف برنده بازی بحرین و ژاپن برویم، گفت: هر ۲ تیم خطرناک هستند و حتی بحرینی که روی کاغذ باید بازنده مقابل ژاپن باشد. تیم بحرین سابقه درخشانی مقابل تیم ملی ایران دارد و خیلی وقت‌ها فوتبال ما به نتیجه بازی با بحرین گره خورده است و دیدیم که فوتبال ما به فوتبال آن‌ها همخوانی ندارد. تیم ژاپن هم روی کاغذ مدعی اول قهرمانی است. مرحله بعدی برای ما سخت می‌شود. من فکر می‌کنم اگر ما بازی با سوریه را پشت سربگذاریم که این اتفاق می‌افتد برنده بازی ژاپن و بحرین حکم صعود به فینال را دارد، چون ما در بین ۴ تیم خیلی حریف باکیفیتی را نمی‌بینیم. اگر ما از مرحله یک چهارم نهایی عبور کنیم می‌توانیم یکی از فینالیست‌ها باشیم. به نظرم برنده بازی ایران و ژاپن می‌تواند یکی از فینالیست‌های این جام باشد.

مسابقات جام ملت های آسیا کیفیت خوبی ندارند

جمشیدیان درباره اینکه مسابقات جام ملت‌های آسیا را چطور ارزیابی می‌کند، گفت: به نظرم بازی‌ها کیفیت خوبی نداشتند و اکثر تیم‌های مدعی خوب نبودند و تیم‌های ضعیف هم بهتر است در موردشان صحبت نکنیم. جام ملت‌های آسیا کشش ۲۴ تیم را ندارد و احساس می‌کنم برخی از تیم‌های شرکت کننده در این رقابت‌ها از تیم‌های باشگاهی ما ضعیف‌تر بودند. فقط سطح برگزاری مسابقات کیفیت خوبی دارد و در حد بهترین مسابقات بین المللی دارد برگزار می‌شود، اما ۵۰ درصد تیم‌های شرکت کننده کیفیت خوبی را نداشتند. ضمن اینکه مدعیان قهرمانی هم پرنوسان بودند و فقط یک مقداری ایران و استرالیا کم نوسان‌تر بودند بقیه تیم‌ها نتایج غیر قابل پیش بینی هم گرفتند.

کارشناس فوتبال درباره اینکه تیم ملی ایران بعد از ۵۰ سال می‌تواند قهرمان جام ملت‌های آسیا شود، گفت: احساسم این است که اگر بتوانیم تیم ژاپن را پشت سربگذاریم فینالیست می‌شویم و اگر این اتفاق رخ بدهد، شانس قهرمانی مان هم زیاد است.

باشگاه خبرنگاران جوان ورزشی فوتبال و فوتسال

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا