ورزشی

تقدیر رئیس فدراسیون فوتبال فلسطین از تلاش‌های ایران برای تعلیق رژیم صهیونیستی

۰۷:۰۷ – ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ ۸۷۳۲۸۰۵ ۰۷:۰۷ – ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ ۸۷۳۲۸۰۵ ورزشی فوتبال و فوتسال نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF تقدیر رئیس فدراسیون فوتبال فلسطین از تلاش‌های ایران برای تعلیق رژیم صهیونیستی تقدیر رئیس فدراسیون فوتبال فلسطین از تلاش‌های ایران برای تعلیق رژیم صهیونیستی ورزشی فوتبال و فوتسال نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF

رئیس فدراسیون فوتبال فلسطین در نامه‌ای از حمایت‌های رئیس فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران در موضوع پیشنهاد تعلیق رژیم صهیونیستی تقدیر کرد.

جبرییل رجوب رئیس فدراسیون فوتبال فلسطین در نامه‌ای به مهدی تاج، نایب رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا و رئیس فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران، از تلاش‌های صورت گرفته در بحث یکپارچگی و عدالت در فوتبال در سطح جهان و پیشنهاد فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران به فیفا برای تعلیق رژیم صهیونیستی تقدیر کرد.

در این نامه آمده است:

جناب آقای مهدی تاج

رئیس محترم

امیدوارم وقتی این پیام را میخوانی حالت خوب باشد. من به دنبال حمایت مداوم شما از پیشنهادی هستم که توسط فدراسیون فوتبال فلسطین آغاز شده و توسط پنج فدراسیون دیگر تأیید شده است. این پیشنهاد اکنون برای بحث در کنگره آتی فیفا در ۱۷ می ۲۰۲۴ در نظر گرفته شده است. پیشنهاد ما کاملاً بر اساس اساسنامه فیفا، به ویژه ماده ۲a، که بر ترویج بازی فوتبال در سطح جهانی تمرکز دارد، مبتنی بر ارزش‌های وحدت‌بخش، آموزشی، فرهنگی و انسانی آن است. همچنین با تعهدات فیفا برای حمایت از حقوق بشر به رسمیت شناخته شده بین المللی، مبارزه با تبعیض، و تقویت روابط دوستانه بین فدراسیون‌های عضو، در حالی که استاندارد‌های سختگیرانه حقوق بشر را رعایت می‌کند، مطابقت دارد.

این پیشنهاد به طور مشخص نقض مواد ۱۱، ۷۱ و ۷۲ اساسنامه فیفا توسط فدراسیون فدراسیون رژیم صهیونیستی را برجسته می‌کند. این نقض‌ها شامل نقش فدراسیون رژیم صهیونیستی در حمایت از اقدامات دولت صهیونیستی علیه فوتبال فلسطین، تلاش‌های ناکافی آن برای مقابله با تبعیض و نژادپرستی، و ادغام باشگاه‌های مستقر در سرزمین‌های تحت مدیریت فدراسیون فوتبال فلسطین در لیگ ملی آن است.

خواسته‌های ما بر اساس مشروعیت و عدالت به شرح زیر است:

۱. تحریم‌های مناسب را فوراً علیه تیم‌های رژیم صهیونیستی – اعم از تیم‌های ملی و باشگاهی – به دلیل نقض قوانین بین المللی توسط رژیم اشغالگر، به ویژه در غزه، اعمال کنید.

۲. قوانین فیفا را به شدت در موارد نقض فدراسیون رژیم صهیونیستی، به ویژه درباره گنجاندن تیم‌هایی از قلمرو فدراسیون دیگر، یعنی فلسطین، در لیگ ملی آن، اجرا کنید.

۳. به انفعال مداوم فدراسیون رژیم صهیونیستی در برابر تبعیض و نژادپرستی در حوزه قضایی خود رسیدگی کنید.

این پیشنهاد همچنین بر نگرانی‌های ایمنی و امنیتی در رویداد‌های فوتبال تأکید می‌کند که با حوادث اخیر مانند حمله به یک مرد عرب توسط هواداران صهیونیستی در یونان تشدید شده است. این مسائل به ویژه با توجه به موضع فیفا در مورد ایمنی و امنیت هواداران، بازیکنان و کادر تیم و مقامات بسیار مهم است.

واقعیت تلخ شامل کشته شدن حداقل ۱۵۰ فوتبالیست و تخریب تمامی زیرساخت‌های فوتبال در غزه است. با بیش از ۳۴۱۸۳ تلفات در غزه که ۷۲ درصد آنها زن و کودک هستند، از جمله ۱۶۴ فوتبالیست. ۶۰ درصد خانه‌ها ویران شده است و ترور و خشونت توسط شهرک نشینان غیرقانونی – که اغلب توسط فدراسیون رژیم صهیونیستی حمایت می‌شوند ادامه دارد- درخواست ما برای اقدام فوری است. ما باید تصمیم بگیریم که آیا قوانین و تعهدات حقوق بشری خود را حفظ کنیم یا بی عدالتی‌های بزرگی مانند نسل کشی و آپارتاید را نادیده بگیریم.

ما خواستار امتیاز نیستیم، بلکه خواستار اجرای قوانین موجود هستیم، همانطور که در موارد مشابه انجام شده است تا از حقوق همه فدراسیون‌های عضو فیفا محافظت شود. من از شما می‌خواهم که از پیشنهاد ما در کنگره آتی فیفا حمایت کنید. ما با هم می‌توانیم یکپارچگی و عدالت فوتبال را حفظ کنیم و در عین حال حقوق بشر و عدم تبعیض را در این ورزش ترویج کنیم. از توجه شما به این موضوع مهم متشکرم. ما مشتاقانه منتظر حمایت شما هستیم.

پیش از این، فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران با ارسال نامه‌های رسمی به فیفا، اتحادیه‌های فوتبال و اتحادیه‌های عضو آن درخواست موکد کرده بود با توجه به اقدامات ضد انسانی صورت گرفته از سوی رژیم صهیونیستی در فلسطین و ارتکاب جنایات جنگی در غزه و قتل عام صورت گرفته علیه غیر نظامیان بی گناه به ویژه کودکان مصعوم، زنان و مردان و از جمله بازیکنان، مربیان و داوران و همچنین با توجه به انهدام ابنیه و خدمات شهری، منازل و فضا‌های مسکونی، مراکز درمانی و پزشکی و بیمارستان ها، محل‌های آموزشی، مدارس و دانشگاه‌ها و اماکن ورزشی بی شمار از جمله زیر ساخت‌های فوتبال و در قالب مسوولیت‌های اجتماعی و انسانی، مجموعه‌های برنامه ریزی فوتبال در جهان در چارچوب یک اقدام اثرگذار و به صورت یک جبهه متحد با هدف تعلیق کامل فدراسیون فوتبال رژیم صهیونیستی از تمام فعالیت‌های مرتبط با فوتبال اقدام فوری و جدی صورت دهند تا از استمرار این جنایات هولناک جلوگیری شده و زمینه امدادرسانی غذایی، آب آشامیدنی، اقلام دارویی و پزشکی به مردم و غیرنظامیان بی گناه فراهم آید.

باشگاه خبرنگاران جوان ورزشی فوتبال و فوتسال

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا