ورزشی

تاج: ۶ دستگاه VAR وارد ایران کرده‌ایم؛ همه چیز آماده یک حرکت مثبت است

۱۶:۲۷ – ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ ۸۶۶۷۳۸۵ ۱۶:۲۷ – ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ ۸۶۶۷۳۸۵ ورزشی فوتبال و فوتسال نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF تاج: ۶ دستگاه VAR وارد ایران کرده‌ایم؛ همه چیز آماده یک حرکت مثبت است تاج: ۶ دستگاه VAR وارد ایران کرده‌ایم؛ همه چیز آماده یک حرکت مثبت است ورزشی فوتبال و فوتسال نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF

مهدی تاج با بیان اینکه ۶ دستگاه VAR را وارد کشور کرده‌ایم، گفت: چهار تیم داوری ما لایسنس AFC را گرفته‌اند و برای داوری با VAR مجوز دارند.

مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال که برای حضور در مراسم یادبود مرحوم غلامرضا بهروان در استان مازندران حضور یافته، گفت: برای برگزاری مراسم مرحوم بهروان با مسئولان سازمان لیگ آمده‌ایم تا هم به خانواده محترم ایشان تسلیت بگوییم و هم از ساخت هیئت فوتبال بازدید کنیم. کلنگ ساخت را خودم زدم و ان‌شاءالله بتوانیم تا پنج، شش ماه آینده آن را افتتاح کنیم.

وی ادامه داد: پیگیری می‌کنم اداره ورزش و جوانان نیز کمک کند تا ساخت آن به پایان برسد ضمن اینکه فدراسیون نیز به کمک‌هایش ادامه می‌دهد.

رئیس فدراسیون درباره زمان بهره‌برداری از کمک داور ویدیویی گفت: ۶ دستگاه VAR را وارد کشور کرده و یک مرتبه نیز با داوران خودمان در دربی آن را امتحان کرده‌ایم. به سرعت این کار در حال انجام است و شاید در همین مدت صورت بگیرد. چهار تیم داوری ما لایسنس AFC را گرفته‌اند و برای داوری با VAR مجوز دارند. دو مجموعه دیگر نیز هست که آموزش‌های آن‌ها در تاجیکستان تمام می‌شود.

تاج خاطرنشان کرد: از نظر تیم داوری ما تکمیل هستیم، یعنی می‌توانیم VAR را کامل داشته باشیم، دستگاه‌های VAR نیز وارد شده و باید این کار را شروع کنیم. اینکه استفاده از VAR چه زمانی شروع می‌شود به کمیته داوران بستگی دارد، ولی همه چیز برای انجام یک حرکت مثبت آماده است.

منبع: سایت رسمی فدراسیون فوتبال

باشگاه خبرنگاران جوان ورزشی فوتبال و فوتسال

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا