ورزشی

بیانیه مشترک تمام اعضای اتحادیه اروپا علیه سوپرلیگ

۱۴:۲۹ – ۱۹ بهمن ۱۴۰۲ ۸۶۶۴۵۷۹ ۱۴:۲۹ – ۱۹ بهمن ۱۴۰۲ ۸۶۶۴۵۷۹ ورزشی فوتبال و فوتسال نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF بیانیه مشترک تمام اعضای اتحادیه اروپا علیه سوپرلیگ بیانیه مشترک تمام اعضای اتحادیه اروپا علیه سوپرلیگ ورزشی فوتبال و فوتسال نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF

تمامی کشور‌های عضو اتحادیه اروپا جز اسپانیا مخالفت خود با برگزاری مسابقه اختصاصی در فوتبال باشگاهی این قاره را اعلام کردند.

بحث سوپرلیگ اروپا پس از صدور رأی دیوان عالی اروپا به سود بنیانگذاران این تورنمنت از مدتی پیش دوباره به سوژه‌ای داغ برای رسانه‌ها تبدیل شده است. به تازگی هم اتفاق دیگری رخ داده که دوباره این تورنمنت را زیر ذره‌بین قرار داده است.

پس از آنکه بسیاری از باشگاه‌ها، اتحادیه‌ها و فدراسیون‌های فوتبال قاره اروپا مخالفت خود را با برگزاری سوپرلیگ اعلام کردند، اکنون دولتمردان قاره سبز نیز به برگزاری این تورنمنت رأی منفی داده‌اند. در واقع تمامی کشور‌های عضو اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای مشترک از سوپرلیگ اعلام برائت کرده‌اند و تنها مورد استثنا اسپانیا بوده است.

دلیل عدم موضعگیری اسپانیایی‌ها نسبت به این موضوع، این است که آن‌ها تنها کشور عضو اتحادیه اروپا با امکان انجام فرآیند‌های قضایی آزاد هستند، ضمن اینکه به زودی قرار است که یک جلسه دادرسی مهم در دادگاه تجاری این کشور برگزار شود. امتناع اسپانیایی‌ها از موضعگیری علیه سوپرلیگ، روزنه امید باشگاه‌های بارسلونا و رئال مادرید را برای پیاده‌سازی پروژه مشترک‌شان زنده نگه می‌دارد.

باشگاه خبرنگاران جوان ورزشی فوتبال و فوتسال

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا