ورزشی

بررسی تعلیق رژیم صهیونیستی به جلسه آینده فیفا موکول شد

۱۵:۵۵ – ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ ۸۷۳۶۲۱۲ ۱۵:۵۵ – ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ ۸۷۳۶۲۱۲ ورزشی فوتبال و فوتسال نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF بررسی تعلیق رژیم صهیونیستی به جلسه آینده فیفا موکول شد بررسی تعلیق رژیم صهیونیستی به جلسه آینده فیفا موکول شد ورزشی فوتبال و فوتسال نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF

بررسی درخواست طرح تعلیق رژیم صهیونیستی از حضور در مسابقات فوتبال با تصمیم اعضا به مرداد ماه موکول شد.

قرار بود امروز (جمعه) در جریان هفتاد و چهارمین کنگره فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) در بانکوک تایلند، درباره پیشنهاد اتحادیه فوتبال فلسطین برای تعلیق رژیم صهیونیستی از حضور در مسابقات بین‌المللی تصمیم‌گیری شود که در نهایت مقرر شد در تاریخ ۲۵ جولای (۴ مرداد) شورای فیفا جلسه فوق‌العاده‌ای تشکیل دهد تا تصمیم نهایی در این خصوص اخذ شود.

جیانی اینفانتینو، رئیس فدراسیون بین‌المللی فوتبال روز جمعه و در آخرین روز برگزاری کنگره فیفا در بانکوک تایلند اعلام کرد این نهاد برای بررسی درخواست فدراسیون فوتبال فلسطین برای تعلیق عضویت رژیم صهیونیستی، تیم حقوقی مستقل تشکیل می‌دهد.

جبرئیل رجوب رئیس فدراسیون فوتبال فلسطین در سخنرانی خود در نشست امروز، به جنایات جنگی اسرائیل در غزه اشاره کرد و خطاب به اینفانتینو گفت: توپ در زمین شماست.

درخواست فلسطین برای ممنوعیت رژیم صهیونیستی از حضور در فوتبال بین‌المللی پیشتر از حمایت کنفدراسیون فوتبال آسیا برخوردار شده بود.

در حالی که قرار بود رأی‌گیری درباره درخواست فلسطین امروز انجام شود، اینفانتینو، اما به‌دنبال راهکار حقوقی برای این اقدام می‌گردد و در کنگره فیفا گفت تا ۲ ماه دیگر و قبل از ۲۰ جولای نشست فوق‌العاده فیفا را برای بررسی نتایج کار تیم حقوقی مستقل تشکیل می‌دهد.

سامر ناصر دبیرکل فدراسیون فوتبال اردن در واکنش به تصمیم اینفانتینو گفت: جهان در حال تماشای این است که فیفا امروز چه کاری انجام می‌دهد. این موضوعی نیست که به آینده موکول شود. رأی‌گیری ممنوعیت رژیم صهیونیستی همین امروز باید انجام شود.

باشگاه خبرنگاران جوان ورزشی فوتبال و فوتسال

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا