ورزشی

ایران ۲ – ۳ قطر/ گزارش زنده

۱۸:۴۴ – ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ ۸۶۶۴۱۰۳ ۱۸:۴۴ – ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ ۸۶۶۴۱۰۳ ورزشی فوتبال و فوتسال نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF جام ملت‌های آسیا؛ ایران ۲ – ۳ قطر/ گزارش زنده ایران ۲ - ۳ قطر/ گزارش زنده ورزشی فوتبال و فوتسال نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF

تیم ملی فوتبال ایران امروز در مرحله نیمه‌نهایی جام ملت‌های آسیا به مصاف قطر، میزبان این مسابقات رفته است.

تیم ملی فوتبال ایران پس از صدرنشینی در مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا که سه پیروزی مقابل فلسطین، هنگ کنگ و امارات به دست آورد، در دو بازی دور حذفی برابر تیم‌های سوریه و ژاپن دو برد ارزشمند به دست آورد. در مرحله نیمه‌نهایی جام ملت‌های آسیا، ملی‌پوشان ایران از ساعت ۱۸:۳۰ امروز در جدالی حساس به مصاف قطر رفته اند.

جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ – مرحله نیمه نهایی / چهارشنبه: ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ / ورزشگاه: الثمامه- دوحه

داور: احمد العلی (کویت) / کمک‌ها: عبدالهادی العنزی (کویت) و محمد زیرول (مالزی) / داور چهارم: جومپِی ایه‌دا (ژاپن) / داور و کمک داور وی‌ای‌آر: سیواکورن پو اودوم (تایلند) و فو مینگ (چین).

کارت زرد
ایران: مهدی ترابی (۱۸)، احسان حاج‌صفی (۲۱)

قطر: علی مختار (۴۱)، احمد فتحی (۴۹)

ترکیب تیم ملی ایران

علیرضا بیرانوند، محمدحسین کنعانی‌زادگان، شجاع خلیل‌زاده، رامین رضاییان، احسان حاج‌صفی، امید ابراهیمی، سعید عزت‌اللهی، سامان قدوس، علیرضا جهانبخش، مهدی طارمی و سردار آزمون.
سرمربی: امیر قلعه‌نویی

ترکیب تیم ملی قطر

مشعل برشم، پدرو میگل، مهدی علی، لوکاس مندز، احمد فتحی، محمد وعد، جاسم جابر، یوسف عبدالرزاق، همام الامین، اکرم عفیف و المعز علی
سرمربی: تین‌تین مارکز لوپز

گزارش بازی:

دقیقه ۴: اوتی که مهدی طارمی در سمت راست زمین گرفته بود را علیرضا جهانبخش با پرتاب بلند به محوطه جریمه فرستاد که ضربه پشت سر سعید عزت‌اللهی را میگل پریرا به شکل ناقص دفع کرد تا سردار آزمون با فرصت‌طلبی، جای‌گیری مناسب و ضربه قیچی برگردان تماشایی گل اول بازی را به ثمر رساند.

کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

دقیقه ۵: شوت اکرم عفیف در اختیار بیرانوند قرار گرفت.

دقیقه ۹: توپ ارسالی از سمت چپ زمین به محوطه جریمه ایران را بیرانوند دفع کرد.

دقیقه ۱۱: تماشاگران قطری اعتقاد به خطای پنالتی در برخورد المعز علی با شجاع داشتند که داور اماراتی بازی را دنبال کرد.

دقیقه ۱۳: فرار سریع جهانبخش از سمت راست زمین و ارسال زمینی و خطرناک او را مهدی طارمی می‌توانست تبدیل به گل کند که توپ از مقابل پای او رد شد.

دقیقه ۱۳: حمله همه جانبه ایران نزدیک بود گل دوم را به همراه داشته باشد که شوت سامان قدوس دفع شد و در ادامه ارسال چیپ او از روی سر همه عبور کرد و به سمت چپ زمین رفت.

دقیقه ۱۷: فرار اکرم عفیف از سمت راست محوطه جریمه و پاس کات‌بک او را جاسم جابر با شوت محکم از پشت محوطه جریمه زد که توپ پس از برخورد به پای مدافع ایران و عبور از روی سر بیرانوند به تور دروازه چسبید و گل تساوی را به همراه داشت.

کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

دقیقه ۳۳: اشتباه امید ابراهیمی کاری کرد تا قطر ضدحمله سریعی بزند و اکرم عفیف در موقعیت عالی قرار بگیرد که حرکت پا به توپ و شوت محکم او را بیرانوند به شکل ناقص دفع کرد که در ریباند ضربه چیپ عفیف روی تور دروازه ایران فرود آمد.

دقیقه ۳۹: شوت مهدی علی از پشت محوطه جریمه به شکل عجیبی به بیرون رفت.

دقیقه ۴۳: موج دوم حمله قطر با دفع اشتباه بازیکنان ایران در زمین خودی شکل گرفت که پاس رو به جلوی احمد فتحی را اکرم عفیف با نفوذ سریع به محوطه جریمه و شوت فنی و تماشایی به گوشه دروازه فرستاد تا گل دوم تیمش را به ثمر رساند و پیش بیفتند.

کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

دقیقه ۳+۴۵: توپ ارسالی قدوس از کرنر سمت چپ زمین به مقابل تیرک اول را سعید عزت‌اللهی با ضربه پشت سر زد و در ادامه ضربه نهایی کنعانی‌زادگان را لوکاس مندز از روی خط بیرون کشید که اعتراض ایرانی‌ها به داور و بازبینی داوران وی‌ای‌آر منجر به پنالتی نشد.

دقیقه ۴۶: توپ سرگردان در محوطه جریمه قطر را سعید عزت‌اللهی با شوت روی پا به سمت دروازه زد که توپ به در صحنه‌ای مشکوک به خطای هند با احمد فتحی برخورد کرد تا احمد العلی پس از دو دقیقه و اعلام کمک‌های وی‌ای‌آر به کنار زمین برود و صحنه را بازبینی کند و نقطه پنالتی را نشان بدهد.

در زمان پنالتی زودهنگام نیمه دوم برای ایران، در حالی که مشعل برشم به سمت راست شیرجه رفته بود، علیرضا جهانبخش توپ را به مرکز دروازه زد تا گل تساوی به ثمر برسد.

کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

دقیقه ۵۲: پاس در عمق المعز علی، چرخش و شوت یوسف عبدالرزاق را بیرانوند با واکنش خوبی راهی کرنر کرد.

دقیقه ۵۳: ارسال اکرم عفیف از جناح چپ زمین و ضربه پشت سر اشتباه مهدی طارمی را پدرو مقابل تیرک دوم با ضربه سر زد که در آستانه ورود توپ به دروازه، شجاع خلیل زاده از روی خط آن را برگشت داد و در ادامه هم خطای لوکاس مندز روی بازیکنان ایران گرفته شد.

دقیقه ۶۵: ارسال رامین رضاییان و ضربه سر سردار آزمون با فاصله از دروازه قطر به بیرون رفت که در این صحنه مهاجم ایران هم کمی از ناحیه کمر آسیب دید.

دقیقه ۷۱: فرار سریع جهانبخش از سمت راست زمین و ارسال او به شکل خطرناکی از مقابل دروازه قطر رد شد و مهاجمان ایران هم نتوانستند از این موقعیت استفاده کنند.

دقیقه ۷۲: حرکت تند و تیز اسماعیل محمد از سمت راست زمین و ضربه سر المعز علی را بیرانوند به راحتی مهار کرد.

باشگاه خبرنگاران جوان ورزشی فوتبال و فوتسال

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا