ورزشی

ایران میزبان مسابقات کوراش قهرمانی آسیا شد

۱۱:۴۲ – ۲۸ اسفند ۱۴۰۲ ۸۶۹۳۴۹۵ ۱۱:۴۲ – ۲۸ اسفند ۱۴۰۲ ۸۶۹۳۴۹۵ ورزشی کشتی و رزمی نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF ایران میزبان مسابقات کوراش قهرمانی آسیا شد ایران میزبان مسابقات کوراش قهرمانی آسیا شد ورزشی کشتی و رزمی نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF

رئیس فدراسیون ووشو از میزبانی ایران در رقابت‌های کوراش قهرمانی آسیا خبر داد.

کنفدراسیون کوراش آسیا و اقیانوسیه (KCAO) رسماً اعلام کرد که رقابت‌های قهرمانی آسیایی بزرگسالان ۲۰۲۴ به میزبانی ایران و در مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار خواهد شد.

این رویداد معتبر ابتدا قرار بود که در شهر بخارا و به میزبانی ازبکستان برگزار شود، اما با پیگیری‌های فدراسیون ووشو و رایزنی‌های لازم و بهره‌گیری از دیپلماسی موثر بین‌المللی مقرر شد که به عنوان رویداد رنکینگ جهانی IKA Ranking برای مسابقات سری حرفه‌ای جهانی WSP طی روز‌های ۲۲ لغایت ۲۷ خرداد به میزبانی کشورمان برگزار شود.

همچنین قرار است در کنار مسابقات قهرمانی آسیا، کنگره مجمع عمومی و جلسه هیات رئیسه KCA / DC Meeting، آزمون بین‌المللی داوری ستاره ۱ و ۲ IKA و سمینار مربیگری IKI و آزمون مجوز B نیز در ایران برگزار شود.

طبق پیش‌بینی کنفدراسیون کوراش آسیا و اقیانوسیه، انتظار می‌رود ورزشکارانی از ۲۰ کشور در دو بخش آقایان و خانم‌ها در این مسابقات حضور داشته باشند.

امیر صدیقی رئیس فدراسیون ووشو در این باره گفت: با درایت و حمایت وزیر ورزش همه مجوز‌های لازم گرفته شده است و ما موافقت وزارت ورزش و جوانان را در برگزاری این رویداد داریم. برگزاری این مسابقات مطابق با قوانین و مقررات دولت جمهوری اسلامی ایران خواهد بود. مسابقات قهرمانی آسیا در مجموعه ورزشی آزادی برگزار می‌شود و فدراسیون تمام تلاش خود را می‌کند تا مهمان‌نوازی گرم ایرانیان را به همه شرکت کنندگان نشان بدهد.

باشگاه خبرنگاران جوان ورزشی کشتی و رزمی

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا