ورزشی

آشتیانی: تعویض‌های اوسمار به ضرر پرسپولیس تمام شد/ پرسپولیس از لحاظ فنی بهتر از سپاهان است

۰۹:۳۴ – ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ ۸۷۲۱۵۲۴ ۰۹:۳۴ – ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ ۸۷۲۱۵۲۴ ورزشی فوتبال و فوتسال نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF آشتیانی: تعویض‌های اوسمار به ضرر پرسپولیس تمام شد/ پرسپولیس از لحاظ فنی بهتر از سپاهان است آشتیانی: تعویض‌های اوسمار به ضرر پرسپولیس تمام شد/ پرسپولیس از لحاظ فنی بهتر از سپاهان است ورزشی فوتبال و فوتسال نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF

بازیکن سابق تیم فوتبال پرسپولیس گفت: تعویض‌هایی که اوسمار در بازی انجام داد به طور کامل به ضرر پرسپولیس تمام شد.

اردلان آشتیانی بازیکن سابق تیم فوتبال پرسپولیس درباره شکست سرخپوشان برابر تیم آلومینیوم و حذف از گردانه رقابت‌های جام حذفی اظهار کرد: تیم پرسپولیس به موقع به گل رسید و انتظار می‌رفت سرخپوشان با بردی که هفته گذشته داشتند به راحتی این بازی را کنترل کنند، اما از آن طرف تعویض‌های مجتبی حسینی و این طرف تعویض‌های اوسمار ورق بازی را برگرداند.

او افزود: تعویض‌هایی که اوسمار در این بازی انجام داد به طور کامل به ضرر پرسپولیس تمام شد و فکر نمی‌کرد که بازی به این صورت شود. بازی دادن به بازیکنانی که تجربه لازم را نداشتند و کیفیت بالایی هم از خود نشان ندادند، باعث شد تیم آلومینیوم بازی را مساوی کند. پرسپولیس در وقت‌های اضافه توانست ۲ گل بزند، اما اتفاق عجیبی بود که در هر حمله‌ای که آلومینیوم انجام می‌داد دفاع پرسپولیس به هم ریخته نشان می‌داد. مدافعانی که در هفته‌های اخیر خیلی خوب بازی کردند، اما در این بازی پراشتباه ظاهر شدند و ۲ گل هم در وقت‌های اضافه خوردند و باز هم مساوی کردند.

آشتیانی گفت: به هر حال به خاطر تجربه بالای احمد گوهری که در ۲ فصل پرسپولیس بوده است، او توانست چند پنالتی سرخپوشان را مهار کند و به مرحله بعدی جام حذفی راه یابد. او گلر باتجربه‌ای هست و از بازیکنانی که پنالتی می‌زدند شناخت داشت و اگر نگاه کنید اکثر پنالتی‌ها را جهتش را درست می‌رفت به خاطر اینکه می‌دانست آنها کجا توپ را می‌زنند به خاطر همین خیلی دقیق حساب کرده بود و همین موضوع باعث شد که سرخپوشان بازی را به راحتی واگذار کنند.

بازیکن سابق پرسپولیس درباره اینکه به نظر می‌رسید اوسمار تصور کرده بود که بازی را پیروز شده است، گفت: تعویض‌ها به صورتی نبود که به پرسپولیس کمک کند و به ضرر تیم شد. به هر حال این بازی تجربه خوبی برایشان می‌شود که لیگ ایران آن قدر هم ساده نیست که بخواهند همه را دستکم بگیرند. شاید اوسمار از این به بعد با دقت بیشتری تعویض کند. من فکر می‌کنم بازیکنان جوانی که اوسمار به زمین مسابقه آورد، جواب ندادند. جام حذفی هم جام شگفتی‌ها هست و اکنون هم خیلی از تیم‌ها حذف شدند و به طور طبیعی پرسپولیس باید تمرکزش را بر روی لیگ برتر بگذارد.

او درباره عملکرد ضعیف مدافعان پرسپولیس در بازی با آلومینیوم گفت: بله، ساختار دفاعی پرسپولیس به هم ریخته بود و گاهی اوقات این مسائل پیش می‌آید و نظم دفاعی در این تیم وجود نداشت. همچنین عویض عبدالکریم حسن باعث شد که ساختار دفاعی سرخپوشان بهم بخورد و بازیکنی که جواب می‌دهد نباید تعویضش می‌کردند.

آشتیانی درباره اینکه تیم پرسپولیس در لیگ برتر فوتبال می‌تواند قهرمان شود و بازی بعدی اش با سپاهان است، گفت: هر ۲ تیم پرسپولیس و سپاهان بازی شان در جام حذفی به ۱۲۰ دقیقه کشیده شد و آمادگی جسمانی شان خیلی مهم است. به نظرم پرسپولیس از لحاظ فنی نسبت به سپاهان برتر است.

باشگاه خبرنگاران جوان ورزشی فوتبال و فوتسال

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا