ورزشی

نصیری: اسکیت به امکانات و وسایل روز نیاز دارد/ در بحث آمایش سرزمینی اقدامات خوبی مد نظر داریم

۱۸:۴۷ – ۰۷ بهمن ۱۴۰۲ ۸۶۵۴۹۰۱ ۱۸:۴۷ – ۰۷ بهمن ۱۴۰۲ ۸۶۵۴۹۰۱ ورزشی سایر حوزه ها نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF نصیری: اسکیت به امکانات و وسایل روز نیاز دارد/ در بحث آمایش سرزمینی اقدامات خوبی مد نظر داریم نصیری: اسکیت به امکانات و وسایل روز نیاز دارد/ در بحث آمایش سرزمینی اقدامات خوبی مد نظر داریم ورزشی سایر حوزه ها نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF

نایب رئیس فدراسیون اسکیت گفت: اسکیت هم به امکانات و وسایل روز نیاز دارد و هم باید مجهز به دانش روز باشد.

علیرضا نصیری نایب رئیس فدراسیون اسکیت با اشاره به برنامه‌های فدراسیون اسکیت تا پایان سال جاری اظهار کرد: با توجه به نزدیک شدن به پایان سال جاری مسابقات و برنامه‌هایی که برای آن برنامه‌ریزی کرده‌ایم با فشردگی زیادی در حال انجام است. ما با توجه به داشته‌های خود گام‌های مهمی را برداشتیم و در این زمینه نیز وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک یار و یاور ما بودند.

او افزود: برای رسیدن به نقطه ایده‌آل باید تلاش بیشتری کنیم، اما چیزی که مهم است مجهز بودن برنامه‌های ما به دانش روز است. اسکیت هم به امکانات و وسایل روز نیاز دارد و هم باید مجهز به دانش روز باشد. در نظر داریم با استفاده از مدرسان داخلی و کلاس‌های دانش‌افزایی، مربیان خوبی را تربیت کنیم چرا که این مربیان سرمایه آینده فدراسیون اسکیت خواهند بود.

نایب رئیس فدراسیون اسکیت افزود: برای موفقیت در بازی‌های آسیایی ۲۰۲۶ و همچنین المپیک ۲۰۲۸ لس‌آنجلس برنامه داریم. نکته مهم تر این است که ما نباید از علم روز دنیا عقب باشیم و این نیاز به حمایت دارد. در کنار رشته‌هایی مانند دوومیدانی، شنا، ژیمناستیک و تیراندازی، اسکیت هم رشته‌ای پرمدال در المپیک است و به طور حتم سرمایه‌گذاری و حمایت‌های مسئولان بالا دستی می‌تواند نقطه عطفی برای جهش رو به بیشتر ما در آینده باشد.

نصیری با اشاره به برگزاری مسابقات ورلد گیمز در سال ۱۴۰۳ عنوان کرد: اسکیت هم در بُعد همگانی و هم در بُعد قهرمانی ظرفیت‌های بالایی دارد؛ به طوری که از ابتدای سال تاکنون مسابقات در رده‌های سنی و در رشته‌های تحت پوشش برگزار شده و اردو‌های تیم‌های ملی نیز به زودی آغاز خواهد شد. چرا که برای سال آینده چند رویداد مهم بین‌المللی از جمله ورلد گیمز و میزبانی مسابقات آسیایی رولبال را پیش روی خودمان داریم و به عنوان کشوری که باید پذیرای کشور‌های صاحب نام آسیایی باشیم از نظر میزبانی بهترین شرایط را برای آن‌ها رقم بزنیم.

او در پایان درباره حمایت فدراسیون اسکیت از آمایش سرزمینی گفت: در بحث آمایش سرزمین در حوزه ورزش قهرمانی به عنوان یکی از برنامه‌ها و رکن‌های اصلی فدراسیون شروع به شناسایی کرده‌ایم که هر هیئت استانی ما در چه رشته ورزشی می‌تواند تاثیرگذارتر باشد چرا که برخی از آن‌ها در برخی از رشته‌های ورزشی اولویت بیشتری برای قهرمانی دارند و وظیفه ما در فدراسیون این است که آن‌ها را زیر چتر حمایتی خودمان قرار دهیم تا بتوانیم از این طریق و با استفاده از تجارب گرانبهای خود ورزشکاران و همچنین حمایت فدراسیون یک نقطه اتکای امنی را برای پیشرفت بیشتر رشته اسکیت فراهم کنیم.

باشگاه خبرنگاران جوان ورزشی سایر حوزه ها

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا