ورزشی

صعود قطر و امارات قطعی شد/ پیروزی سوریه، اردن و بحرین مقابل حریفان

۰۳:۰۵ – ۰۸ فروردين ۱۴۰۳ ۸۶۹۹۰۰۱ ۰۳:۰۵ – ۰۸ فروردين ۱۴۰۳ ۸۶۹۹۰۰۱ ورزشی فوتبال و فوتسال نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶؛ صعود قطر و امارات قطعی شد/ پیروزی سوریه، اردن و بحرین مقابل حریفان صعود قطر و امارات قطعی شد/ پیروزی سوریه، اردن و بحرین مقابل حریفان ورزشی فوتبال و فوتسال نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF

تیم‌های ملی قطر، سوریه، اردن، امارات و بحرین حریفانشان را در مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ شکست دادند.

در ادامه مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ در قاره آسیا، پنج دیدار به صورت همزمان برگزار شدند.

در مهمترین بازی از گروه A تیم ملی قطر قهرمان جام ملت‌های آسیا، با نتیجه دو بر یک میزبانش کویت را شکست داد. معز علی ستاره عنابی‌ها در این مسابقه بود و هر دو گل تیمش را در دقیقا ۷۹ و ۸۱ به ثمر رساند. نکته جالب اینکه تک گل کویت هم در دقیقه ۷۹ به ثمر رسید تا هر سه گل بازی در ۲ دقیقه زده شده باشد.

قطر با این پیروزی ۱۲ امتیازی شد و صعودش را به جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۷ و مرحله سوم جام جهانی ۲۰۲۶ قطعی کرد. کویت هم با سه امتیاز چهارم است و در دو بازی باقی مانده رقابت شدیدی با هند و افغانستان دو تیم چهار امتیازی این گروه برای قرار گرفتن در رتبه دوم و صعود به مرحله بعد خواهد داشت.

در گروه B، تیم ملی سوریه با هفت گل مهمانش میانمار را در هم کوبید. عمر خریبین ستاره سوری‌ها در این بازی بود و هت تریک کرد. در این گروه سوریه با هفت امتیاز پشت سر ژاپن صدرنشین در رتبه دوم گروه قرار دارد و شانس زیادی برای صعود خواهد داشت.

در گروه G هم اردن نایب قهرمان آسیا، با همین نتیجه یعنی هفت بر صفر پاکستان را مغلوب کرد. موسی التماری پدیده جام ملت‌ها ستاره اردنی‌ها بود و هت تریک کرد تا اردن هفت امتیازی شود و پشت سر عربستان ۱۰ امتیازی و بالاتر از تاجیکستان پنج امتیازی در رتبه دوم قرار بگیرد. اردن و تاجیکستان در ۲ بازی باقی مانده رقابت شدیدی برای قرار گرفتن در رتبه دوم خواهند داشت.

در گروه H هم دو بازی برگزار شد که بحرین با سه گل مهمانش نپال را شکست داد و امارات هم با سه گل میزبانش یمن را از پیش رو برداشت. امارات با ۱۲ امتیاز صدرنشین است و صعودش قطعی شد، بحرین هم با ۹ امتیاز در رتبه دوم قرار دارد و کار سختی برای صعود ندارد.

باشگاه خبرنگاران جوان ورزشی فوتبال و فوتسال

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا