اجتماعی

رئیس دیوان عالی کشور گفت: فضای مجازی یکی از بسترهای مقابله دشمن با ارزش‌های اسلامی است

به گزارش خبرآنلاین، رئیس دیوان عالی کشور گفت: در حال حاضر یکی از جلوه‌های جهاد فی سبیل‌الله این است که انسان بتواند در فضای مجازی به نبرد با تبلیغات مسموم دشمن بپردازد.

میزان در خبری نوشت: حجت الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری در جلسه هیئت عمومی که با حضور قضات عالی رتبه دیوان عالی کشور برگزار شد، با اشاره به حدیثی از رسول اکرم (ص) در باب جهاد با جان و شهادت فی سبیل الله اظهار کرد: «کل حسنات بنی آدم تحصی‌ها الملائکة الا حسنات المجاهدین فانهم یعجزون عن علم ثواب‌ها» یعنی ملائک اندازه‌ ثواب تمام حسنات بنی آدم را می‌دانند مگر ثواب حسنات مجاهدان را که قادر به شمارش آن نبوده و چنین علمی ندارند.

وی تصریح کرد: مجاهدین فی سبیل‌الله حسناتی دارند و جایگاهشان به گونه‌ای است که فرشتگان عاجزند از آگاهی به اینکه ثواب و اجر آنان چقدر است.

رئیس دیوان عالی کشور ادامه داد: امیرالمؤمنین (ع) نیز در بیان مراتب و انواع جهاد فی سبیل الله می‌فرمایند: «الله الله فی الجهاد باموالکم و انفسکم و السنتکم» یعنی مردم شما را به خدا، شما را به خدا سوگند درباره‌ی جهاد با مالتان و جانتان و زبانتان.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری با بیان اینکه امروز فضای مجازی یکی از بسترهای مقابله دشمن با مبانی و ارزش‌های اسلامی و به دنبال سوءاستفاده در ضربه به اسلام، آموزه‌های دینی و انقلاب است، گفت: دشمنان امروزه از فضای مجازی برای تحقق خواسته‌های نامشروع خود استفاده و با سرمایه‌گذاری در این زمینه سعی در تخریب باورهای دینی و اخلاقی مردم دارند، لذا در حال حاضر یکی از جلوه‌های جهاد فی سبیل الله این است که انسان بتواند در این فضا به نبرد با تبلیغات دشمن بپردازد.

وی ادامه داد: در این مقطع زمانی جهاد فی سبیل الله و حفظ این نظام الهی بر همه ما واجب است و اگر در این زمینه کوتاهی کنیم عندالله مسئولیم. امروز جهاد تنها مبارزه تن به تن نیست بلکه در فضای مجازی باید از ارزش‌های والای امت اسلامی دفاع کنیم.

رئیس دیوان عالی کشور افزود: قضات شریف با قلم خود می‌توانند در زمره مجاهدان فی سبیل الله و در عرصه جهاد تاثیرگذار باشند و از طریق احقاق حقوق مراجعان، پاسخگویی توأم با گشاده رویی و تکریم به ارباب رجوع و صدور حکم عادلانه در این مسیر نقش آفرین باشند.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری در پایان با اشاره به اقدامات اخیر رژیم غاصب صهیونیستی در حمله به رفح خاطرنشان کرد: جنایات صهیونیست‌ها در غزه و رفح با پشتیبانی آمریکا، تقابل با اسلام است و این رژیم به خوبی نشان داد که به هیچ یک از ارزش‌های دینی، اخلاقی و حتی شرف انسانی پایبند نیست و به زودی مضمحل و نابود خواهد شد.

۴۷۲۳۶

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا