ورزشی

تاج: ورود بانوان به ورزشگاه اصلا منع نمی‌شود

۱۳:۰۵ – ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ ۸۷۲۸۶۴۰ ۱۳:۰۵ – ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ ۸۷۲۸۶۴۰ ورزشی فوتبال و فوتسال نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF تاج: ورود بانوان به ورزشگاه اصلا منع نمی‌شود تاج: ورود بانوان به ورزشگاه اصلا منع نمی‌شود ورزشی فوتبال و فوتسال نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: ورود بانوان به ورزشگاه اصلا منع نمی‌شود، اما باید باشگاه‌ها هواداران خود را به بهترین شکل ممکن کرامت کنند.

مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال در حاشیه مراسم تجلیل از قهرمانان و مدال آوران ورزش کشور در سال ۱۴۰۲ گفت: این دیدار و نشست برای مدال‌آوران بسیار خوب و گامی در جهت پیاده کردن شعار ورزش قوی برای ایران قوی است که مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار گرفته است. امروز جای تیم ملی فوتبال ایران در این نشست خالی است اگر تیم ملی ایران در قطر قهرمان می‌شد آنان نیز در این جمع بودند. البته تیم‌های ملی فوتبال ساحلی و فوتسال که به عنوان قهرمانی آسیا رسیدند، در این جمع حضور دارند.

وی ادامه داد: تیم ملی فوتبال ساحلی ایران به عنوان سوم جهان رسیده و تیم فوتسال نیز برای نخستین بار در رده چهارم دنیا قرار گرفت. کسب این عناوین آسان نیست، زیرا کشور‌های جهان سرمایه گذاری زیادی روی ورزش دارند. بانوان فوتسال ایران نیز در جایگاه هشتم جهان قرار دارند که این یک اتفاق تاریخی است و نشان دهنده توجه ویژه ما به زنان در ورزش به شمار می‌رود. بانوان ایرانی در حالی به جایگاه هشتم برترین تیم‌های جهان رسیدند که برخی ادعا کردند که ما توجه ای به این قشر نداریم.

تاج در ادامه با اشاره به تکریم ورزشکاران در دولت کنونی گفت: کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان برای نخستین بار به صورت رسمی از تیم فوتبال ساحلی تقدیر کرد. در گذشته یکبار از این تیم تقدیر شد که به صورت غیر رسمی بود.

رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص نامه به وزیر ورزش و جوانان برای برگزاری لیگ سال بعد گفت: چند روز پیش وزیر ورزش و جوانان نامه‌ای در خصوص حفظ کرامت زنان در ورزشگاه به ما زد که من نیز جواب این نامه را دادم. البته در چند روز گذشته چند جلسه برای این مسئله تشکیل دادیم و با سرمایه‌گذاران استقلال و پرسپولیس نیز نشست برگزار کردیم. من نیز چهار شرط را برای برگزاری لیگ سال آینده اعلام کردم که کرامت زنان از مهمترین آن ها است. در لیگ سال بعد حتما باید بلیط فروشی الکترونیک باشد، هر هوادار روی صندلی خودش باشد و تیم‌ها نیز نهایت تلاش برای حفظ کرامت زنان را داشته باشند.

وی این را هم عنوان کرد: ورود بانوان به ورزشگاه اصلا منع نمی‌شود، اما باید باشگاه‌ها هواداران خود را به بهترین شکل ممکن کرامت کنند از زمان ورود تا خروج از ورزشگاه به بهترین شکل ممکن از بانوان ایران پذیرایی کنند در غیر این صورت ورود بانوان به ورزشگاه به هر قیمتی ممکن نیست.

تاج با اشاره به ورود سیستم کمک داور ویدیویی نیز اظهارداشت: ما دستگاه VAR را آوردیم و در گمرک است، اما ورزشگاه‌ها اغلب متعلق به شرکت تجهیز و توسعه است.

رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص برخورد با خاطیان ورزشگاه‌ها گفت: یک نمونه هواداری بود که ما ۱۰ سال او را محروم کردیم. سال بعد تمام بلیط‌ها با کد ملی فروخته می‌شود و هر کسی تخلف کند به راحتی پیدا خواهد شد. هیچ تخفیفی نیز برای متخلفان در کار نیست.

تاج درباره جریمه‌های انضباطی صورت گرفته از سازمان لیگ فوتبال خاطرنشان کرد: جرائم را ارکان قضایی باید در نظر بگیرند. این جرائم هم قطعی است. امروز هم به کمیته انضباطی ابلاغ کردم و قرار است فقط کمیته انضباطی جرائم را اعلام کند.

باشگاه خبرنگاران جوان ورزشی فوتبال و فوتسال

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا