ورزشی

ایران – سوریه؛ یوزهای ایرانی به دنبال شکار عقاب‌های قاسیون

۰۸:۲۷ – ۱۱ بهمن ۱۴۰۲ ۸۶۵۷۷۷۴ ۰۸:۲۷ – ۱۱ بهمن ۱۴۰۲ ۸۶۵۷۷۷۴ ورزشی فوتبال و فوتسال نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF جام ملت های آسیا؛ ایران – سوریه؛ یوزهای ایرانی به دنبال شکار عقاب‌های قاسیون ایران - سوریه؛ یوزهای ایرانی به دنبال شکار عقاب‌های قاسیون ورزشی فوتبال و فوتسال نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF

دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و سوریه در چارچوب مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا امروز ساعت ۱۹:۳۰ برگزار می‌شود.

تیم ملی فوتبال کشورمان در مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا امروز (چهارشنبه) ساعت ۱۹:۳۰ در ورزشگاه عبدالله بن خلیفه دوحه به مصاف تیم سوریه می‌رود.

تیم‌های ملی فوتبال ایران و سوریه در شرایطی به مصاف یکدیگر می‌روند که یوز‌های ایرانی با ۳ پیروزی و ۹ امتیاز به عنوان صدرنشین گروه C به مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا راه یافتند و از آن طرف، سوریه با کسب یک پیروزی، یک تساوی و یک شکست و با ۴ امتیاز به عنوان تیم سوم گروه B توانست وارد این مرحله شود.

شاگردان قلعه نویی قصد دارند با برد برابر تیم سوریه به مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا راه یابند. به نظر می‌رسد که ملی پوشان کشورمان بازی سختی برابر تیم سوریه خواهند داشت چرا که این تیم دفاع فشرده و به نوعی اتوبوسی دارد و گل زدن به این تیم سخت است.

البته خط حمله تیم ملی فوتبال قدرتمند است و مهاجمانی همانند سردارآزمون، مهدی طارمی، کریم انصاری فرد و مهدی قایدی می‌توانند از هر لایه دفاعی فشرده عبور کرده و گل بزنند و مدافعان سوری کار سختی برابر مهاجمان گلزن ایران دارند.

صادق محرمی به علت پارگی رباط صلیبی جام ملت‌های آسیا را از دست داد و رامین رضاییان جانشین او شد. مجید حسینی هم دیگر مصدوم تیم ملی است و حسین کنعانی زادگان هم به علت محرومیت قادر به همراهی تیم ملی در این بازی نیست. نبود چند بازیکن در خط دفاع به دغدغه قلعه نویی تبدیل شده است و باید دید این مربی چه تدابیری برای خط دفاع تیمش در نظر می‌گیرد.

در آن طرف، تیم ملی سوریه در مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا فقط یک گل خورد که در تاریخ این تیم در مرحله گروهی بی سابقه است. با وجود اینکه تیم سوریه در دفاع منسجم است، اما در خط حمله ضعیف نشان داده است و در ۳ بازی خود برابر حریفانش در دور مقدماتی فقط یک گل زد.

عقاب‌های قاسیون لقب تیم ملی سوریه است و هکتور کوپر هدایت این تیم را برعهده دارد. عمر خربین مهاجم سرشناس سوریه به شمار می‌آید که بار‌ها برابر تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا بازی کرده است. همچنین ابراهیم عالمه دروازه بان دوم سوریه هم در یک مقطع کوتاه گلر سپاهان بوده است و با فوتبال ایران آشنایی دارد.

۲ تیم تاکنون ۲۹ مرتبه به مصاف یکدیگر رفته اند که ۱۸ برد سهم تیم ملی کشورمان و یک برد سهم تیم سوریه بوده است و ۱۸ بازی هم به تساوی کشیده است. البته تنها برد تیم ملی سوریه به ۵۰ سال قبل برمی گردد. در این مسابقات، یوز‌های ایرانی ۵۱ گل وارد دروازه حریف کرده و سوریه هم ۱۵ گل به ثمر رسانده است.

امیر قلعه نویی و هکتور کوپر سرمربیان ۲ تیم سابقه تقابل با تیم مقابل را در کارنامه خود دارند. قلعه نویی در ۲ دیدارش برابر سوریه یک برد و یک تساوی کسب کرده است و او اصلا دوست ندارد رکورد شکست ناپذیری خود را از دست بدهد. کوپر سرمربی آرژانتینی سوریه هم زمانی که هدایت تیم ملی ازبکستان را برعهده داشت مقابل ایران بازی کرده که شکست خورده است.

جدال قلعه نویی با هکتور کوپر مربیانی با تفکرات هجومی و دفاعی در این بازی جذاب و دیدنی خواهد بود.

تیم ملی فوتبال کشورمان در صورت برد برابر تیم ملی سوریه در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا به مصاف برنده دیدار ژاپن و بحرین می‌رود.

باشگاه خبرنگاران جوان ورزشی فوتبال و فوتسال

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا